Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na wodzie w czasie zimy przeszły szkolenie

  • 12.02.2019, 12:35 (aktualizacja 12.02.2019, 12:43)
  • KB
Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na wodzie w czasie zimy przeszły szkolenie KWP
Bezpieczeństwo korzystających z uroków różnorodnego wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu podmiotów. Przede wszystkim należą do nich policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach, strażacy Grupy Ratownictwa Wodnego oraz ratownicy włocławskiego WOPR-u. Wspólne szkolenia, ćwiczenia, wszystko to po to, aby było jak najbezpieczniej, aby minimalizować wszelkie zagrożenia.

W niedzielę (10.02.19) na zaproszenie ratowników WOPR we Włocławku policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach, strażacy z KM PSP i OSP uczestniczyli w zimowych ćwiczeniach.

Wspólnie służby doskonaliły sposoby i metody ratownictwa wodnego w zakresie pomocy osobom pod którymi załamał się lód. Różne warunki atmosferyczne, a w szczególności szybko zmieniająca się temperatura  zwiększa zagrożenie nieumiejętnego korzystania z pokrytych lodem akwenów.

Dlatego też mundurowi i ratownicy chcą jak najlepiej przygotować się na takie ewentualności. Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, gdzie specjaliści przybliżyli im z jakimi typami zagrożeń ratownicy mogą się zetknąć, przy pomocy jakiego sprzętu podejmować działania ratownicze, jak zachowywać się w poszczególnych przypadkach. Niezwykle ważnym okazał się również temat pierwszej pomocy przedmedycznej, szczególnie w przypadkach hipotermii. Należy pamiętać, że w wielu sytuacjach to właśnie taka pomoc ratuje życie drugiemu człowiekowi.

Po części teoretycznej przyszedł również czas na praktykę. Nikomu nie straszny był chłód, przerębel i zimna woda. Z takimi przecież sytuacjami mogą zetknąć się policjanci czy ratownicy.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które zakończyły się z uśmiechem na twarzach.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe