Rozpoczyna się kolejna edycja programu "50 + na drodze"

  • 11.02.2019, 15:46
  • KB
Rozpoczyna się kolejna edycja programu "50 + na drodze" 50 + na drodze
Bydgoscy policjanci zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji "50+ na drodze", która odbędzie się w dniach 15-16 marca 2019 roku. W planie szkolenia są wykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych, zmiany w przepisach ruchu drogowego, a przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z doskonalenia techniki jazdy.

Rozpoczyna się nabór na kolejną edycję akcji prewencyjnej "50 + na drodze" prowadzonej przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Głównym celem akcji jest zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, sposobem udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i doskonalenie techniki jazdy, która wynika z postępu technicznego w wyposażeniu pojazdów. Syndrom tzw. "starego kierowcy" nie jest odzwierciedleniem wieku, ale okresem jaki minął od otrzymania pierwszych uprawnień, a w wielu przypadkach rutyny za kierownicą pojazdu.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez funkcjonariuszy bydgoskiej komendy od 2015 roku wraz z partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Stowarzyszeniem OPONEO Motorsport - Marcinem Gagackim, który jest mistrzem sportów samochodowych oraz Damianem Dębeckim Ratownikiem Medycznym Grupy Ratownictwa AUXILIUM - MED z Koronowa.

Plan szkolenia:

15.03.2019 r. 17:00 - 20:00 - świetlica KMP w Bydgoszczy, ul. Iławska 24,

  • wykład z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych,
  • wykład z zakresu zmian w przepisach ruchu drogowego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

16.03.2019 r. godz. 9:00 - 13:30 - spotkanie uczestników przy wejściu do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przy ul. Wyszyńskiego 54,

  • doskonalenie techniki jazdy z kierowcą rajdowym Marcinem Gagackim,
  • ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia urządzenia AED,
  • próbny egzamin mający na celu zapoznanie uczestników ze zmianami w sposobie egzaminowania.

Zapisy telefoniczne pod numerem 52 525 57 74 do dnia 08.03.2019 w godzinach 08:00 - 15:00.

Ilość miejsc: 30 osób.

Wymagania: wiek- ukończone 50 lat, prawo jazdy: min. kategoria "B".

Zapraszamy serdecznie. Szkolenie jest bezpłatne w ramach działań prewencyjno-edukacyjnych.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe