Nowy klub futbolu amerykańskiego w Bydgoszczy! Pierwszy nabór już w przyszłym tygodniu

  • 11.02.2019, 13:53
  • KB
Nowy klub futbolu amerykańskiego w Bydgoszczy! Pierwszy nabór już w przyszłym tygodniu Nowy klub futbolu amerykańskiego
Niedawno w Bydgoszczy został założony nowy klub, który jeszcze w tym roku przystąpi do rywalizacji w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Herosi Bydgoszcz, bo tak nazwano zespół, za kilka miesięcy wystartują w Lidze Rozwojowej LFA9. Najpierw jednak klub przeprowadzi rekrutację, która odbędzie się 23 lutego.

Herosi, w odróżnieniu do istniejących już w mieście KS Bydgoszcz Archers, będą rywalizowali w Lidze Futbolu Amerykańskiego, czyli powstałej przed rokiem nowej organizacji zrzeszającej najlepsze polskie kluby. Po niezwykle udanym pierwszym sezonie, w szeregi LFA w ostatnim czasie dołączyły kolejne zespoły, którym zależy na rozwoju i rywalizacji z innymi polskimi drużynami. Aktualnie w skład Ligi Futbolu Amerykańskiego wchodzi aż 29 klubów z całego kraju. Wśród nich znajdują się właśnie Herosi - O powołaniu nowego klubu myśleliśmy już pod koniec 2017 roku. Kiedy nastąpiły zmiany na scenie ligowej w polskim futbolu, to od razu poczuliśmy, że LFA to opcja na przyszłość. Niestety, większość z nas rozjechała się wówczas po Polsce lub zawiesiła grę. W kolejnym roku nie chcieliśmy już pozwalać sobie na taką stagnację. Stąd Herosi – wyjaśnia powody założenia nowego klubu Adrian Kuźniewski, general manager Herosów, który sam w ubiegłym sezonie chcąc grać w LFA, musiał przenieść się do Angels Toruń. Teraz Liga Futbolu Amerykańskiego zawita również do Bydgoszczy.

Herosi w tym roku zaprezentują się w LFA9, czyli Lidze Rozwojowej, w której składy występujące w danym momencie na boisku liczą dziewięciu, a nie jedenastu zawodników, jak ma to miejsce w „klasycznej” odmianie tego sportu. Docelowo jest to tylko okres przejściowy dla nowego zespołu - Jak każdy klub chcemy się oczywiście rozwijać i grać w pełnych składach. Bydgoszcz to duże miasto z ogromnym potencjałem kandydatów na zawodników. Nasz klub jest otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby dołączyć  – mówi Adrian Kuźniewski.

Pierwsza rekrutacja do najmłodszego klubu futbolu amerykańskiego w Polsce, została zaplanowana na 23 lutego. Odbędzie się ona na krytym boisku za Szkołą Podstawową nr 32 przy ulicy Bałtyckiej 59 w Bydgoszczy. Start zaplanowano na godzinę 19:15, a zabrać ze sobą wystarczy standardowy strój sportowy i korki. Nie trzeba też znać dyscypliny, ponieważ doświadczeni trenerzy Herosów fachowo wprowadzą rekrutów w realia futbolu amerykańskiego, a w przyszłości pomogą w zapewnieniu futbolowego sprzętu.

Sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartuje 23 marca, kiedy do gry przystąpi 12 klubów grających o mistrzostwo Polski na szczeblu LFA1. Start Ligi Rozwojowej, w której zaprezentują się Herosi, planowany jest na okres letni, więc zostało jeszcze wystarczająco dużo czasu, by przygotować się do występów w barwach nowego klubu sportowego w Bydgoszczy.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe