Wykroczenie chciał załatwić łapówką

  • 05.02.2019, 14:20
  • KB
Wykroczenie chciał załatwić łapówką Łapówka za wykroczenie
Patrol z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymał kierowcę podejrzanego o próbę wręczenia łapówki. Do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze rozliczali go za popełnione wykroczenie. 51-latek obiecał wręczyć mundurowym 100 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (04.02.2019) około godziny 00:15 policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, patrolując ulicę Wyszyńskiego, zauważyli pojazd ciężarowy przejeżdżający przez skrzyżowanie w chwili, gdy sygnalizator nadawał czerwone światło. Funkcjonariusze natychmiast pojechali go zatrzymać.

W trakcie legitymowania policjanci poinformowali kierowcę o popełnieniu wykroczenia. W trakcie tych czynności mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego zaproponował im przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 100 złotych. Mężczyzna w  ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Wówczas policjanci poinformowali kierowcę, że jest zatrzymany w związku z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 51-latek został dowieziony do komisariatu, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, po czym trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Będzie on musiał dwa razy w tygodniu zgłaszać się w komisariacie.

Dodatkowo mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego odpowie za popełnione wykroczenie.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe