500 pluszaków dla dzieci z Bydgoszczy i Poznania

  • 05.02.2019, 13:43
  • KB
500 pluszaków dla dzieci z Bydgoszczy i Poznania Ikano Bank
Ikano Bank dołączył do zbiórki pluszaków, którą zorganizowały sklepy IKEA w Poznaniu i Bydgoszczy w ramach międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. W połowie stycznia 2019 roku zebrane maskotki, w tym 487 od Ikano Banku, trafiły na oddziały dziecięce do czterech szpitali w Poznaniu oraz do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Od ośmiu lat polski oddział Ikano Banku organizuje akcję „Pluszaki za kartki świąteczne”. Polega ona na wysyłaniu życzeń świątecznych do partnerów biznesowych za pomocą e-maila, a nie na tradycyjnych kartkach papierowych. Wynika to z proekologicznej postawy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze są przeznaczane na zakup maskotek dla dzieci chorych lub poszkodowanych w wypadkach. Ikano Bank wierzy, że pluszowi przyjaciele pozytywnie wpływają na małych pacjentów w szpitalach, skutecznie odwracając uwagę od bólu i strachu. Co roku pluszaki trafiają na zbiórki zabawek organizowane przez sklepy IKEA.

W tym roku polski oddział Ikano Banku kupił 300 uśmiechniętych miśków Fabler Björn dla najmłodszych pacjentów czterech poznańskich szpitali oraz 187 różnych pluszaków dla dzieci z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Maskotki w połowie stycznia zostały przekazane maluchom razem z zabawkami zebranymi przez sklepy IKEA w Poznaniu i Bydgoszczy w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, a tym samym uczenia się oraz rozwoju emocjonalnego i społecznego.

Jesteśmy zaangażowani we wspieranie kampanii „Zabawa to poważna sprawa” od początku naszej działalności w Polsce. Co roku jesteśmy zafascynowani tym, jak nasze skromne działania mogą dać ogromną satysfakcję, bo widok uśmiechniętych buziek dzieciaków obdarowanych pluszakami z duszą jest bezcenny i pozostaje na długo w naszej pamięci. – Mówi Sylwester Pedowicz, Dyrektor Oddziału Ikano Banku w Polsce.

Więcej informacji o Ikano Banku znajdziesz na stronie www.ikanobank.pl.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe