Włącz się do bydgoskiego protestu przeciwko ogólnokrajowej rzezi dzików!

  • 9.01.2019, 11:22 (aktualizacja 10.01.2019 12:11)
  • KB
Włącz się do bydgoskiego protestu przeciwko ogólnokrajowej rzezi dzików! Bydgoski Ruch Antyłowiecki
Jak podaje Bydgoski Ruch Antyłowiecki: 11 stycznia o 17:30 spotykamy się pod biurem PiS (Gdańska 10), żeby wyrazić swój sprzeciw wobec zleconej przez ministra środowiska, ogólnokrajowej rzezi dzików (w tym ciężarnych samic).

Odstrzał na niespotykaną skalę ma być argumentowany kwestią ASF, tyle, że naukowcy są zgodni, co do tego, że polowania przyczyniają się do wzrostu skali problemu.

Trudno przecenić znaczenie tego gatunku dla ekosystemu; dzikie świnie wpływają pozytywnie na bioróżnorodność lasów przez buchtowanie ściółki, a także na ich stan sanitarny ponieważ zjadają padlinę. Żywią się też szkodnikami drzew, przez co chronią drzewostany przed gradacjami.

12 stycznia rozpocznie się rzeź dzików w Polsce. Sumaryczny, roczny plan łowiecki na cały rok gospodarczy 2018/2019 zakłada pozyskanie ponad 185 tys. dzików.

Taka decyzja została podjęta mimo tego, że naukowcy są zgodni, co do tego, że polowania przyczyniają się do rozprzestrzeniania ASF przez masową migrację wystraszonych zwierząt i brak bioasekuracji myśliwych, którzy po każdym kontakcie z krwią zwierzęcia, sami są źródłem zarazy. Przyjdź, zaprotestuj przeciw szkodliwym, bestialskim i sprzecznym z wiedzą naukową decyzjom!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2059007984400795/

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 9.01.2019, 17:24
Dlaczego przed siedzibą PIS? Protestujmy, ale dla dobra zwierząt i ekosystemu, nie upolityczniajmy protestu!

Pozostałe