Myślęcinek na Święta

  • 19.12.2018, 15:01
  • KB
Myślęcinek na Święta Myślęcinek
W nadchodzące święta warto odejść od stołu i wybrać się do Myślęcinka, by spalić choć część kalorii. Atrakcje zapewni zoo, a świąteczny harmonogram wprowadza Ośrodek Rekreacji Konnej.

Zoo nieczynne będzie w Wigilię 24 grudnia i w ostatni dzień roku-31 grudnia. W pozostałe dni (także w Nowy Rok) działać będzie w godz. 10-16. 27 i 28 grudnia zapraszamy na specjalnie przygotowane warsztaty!

27.12 Ptasie Zabawy

Na warsztaty pt. „Ptasie Zabawy” zapraszamy całe rodziny, dzieci wraz z opiekunem, grupy przyjaciół.

Podczas zajęć drużyny będą konstruować i budować zabawki dla myślęcińskich papug i kruków.

W zabawie bierze udział drużyna, której nazwę i wymyślone hasło trzeba koniecznie zgłosić przy rejestracji ekipy.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – warsztaty przewidziane dla 25 osób.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają gatunki ptaków (papug i krukowatych) zamieszkujących Ogród Zoologiczny.

Pracownicy zoo opowiedzą, jak ptaki spędzają wolny czas, jak i dlaczego się bawią, jak używają wybranych przez siebie narzędzi! Będzie też konkurs niespodzianka z nagrodami.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do ok. 11.30.

Rejestracja pod nr tel. 52 328 00 08

28.12 My się zimy nie boimy

Do Ogrodu zawitała zima. Mróz i wiatr przypomniał, że czas na systematyczne dokarmianie ptasich gości naszego zoo. Przylatujące do karmników ptaki szukają smakołyków. A czy sikora i kwiczoł oczekują tego samego „dania na talerzu”?

Warsztaty pt. „My się zimy nie boimy” odpowiedzą na pytania: jakie ptaki u nas zimują i jak mądrze dokarmiać rodzime gatunki.

Podczas zajęć drużyny będą robić kule ze smakołykami dla ptaków, rozwieszane zimą w zoo.

W zabawie bierze udział drużyna, której nazwę i wymyślone przez hasło zostaną zgłoszone przy rejestracji ekipy.

Będzie też konkurs niespodzianka z nagrodami.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do ok. 11.30.

Rejestracja pod nr tel.: 52 328 00 08

Natomiast 25 i 26 grudnia tradycyjnie na terenie zoo zostaną rozwieszone kartki (liczba ograniczona). Znalazca, który z kartką zgłosi się do kasy, otrzyma drobny prezent.

W minizoo można także jak co roku oglądać żywą szopkę, w której obok wizerunku Świętej Rodziny zobaczyć można kozy i owce.

Świąteczny harmonogram wprowadził także Ośrodek Rekreacji Konnej. W Wigilię i 25 grudnia, a także 31 grudnia i 1 stycznia ośrodek będzie nieczynny. W drugi dzień świąt natomiast o godz. 11 jeźdźcy wyruszą na dwugodzinny objazd dla osób zaawansowanych.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe