Rowerowe stacje naprawcze na trzech bydgoskich osiedlach

  • 7.12.2018, 14:44 (aktualizacja 07.12.2018 15:04)
  • KB
Rowerowe stacje naprawcze na trzech bydgoskich osiedlach Stacje naprawcze będą dostępne od wiosny 2019
We wrześniu zakończyła się rowerowa rywalizacja, która miała wyłonić trzy najbardziej aktywne osiedla. Nagrodą dla tych najlepszych jest montaż ogólnodostępnych stacji naprawczych. Takie urządzenia powstaną na Szwederowie, Okolu i w Nowym Fordonie.

Stacje będą wyposażone m.in. w: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, wkrętak TORX, klucz nastawny, klucz płaski 8-10mm, klucz płaski 13-15 mm, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon, pompki z adapterem, zestaw montażowy (4 kotwy M10 - 80mm), śruby zabezpieczające z grotami.

W rywalizacji, która trwała od 19 kwietnia do 1 września udział wzięli użytkownicy aplikacji Aktywna Bydgoszcz. Inicjatywna miała zachęcić mieszkańców do aktywnego trybu życia, a także sprawić, że zamienią samochód na ekologiczny środek transportu jakim jest rower.

Pierwsze stacje napraw będą do dyspozycji mieszkańców wiosną 2019 roku.

 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe