Prezydent Bruski w sprawie Camerimage pisze do Marka Żydowicza

  • 04.12.2018, 14:19 (aktualizacja 04.12.2018, 14:51)
  • KB
Prezydent Bruski w sprawie Camerimage pisze do Marka Żydowicza archiwum
Rafał Bruski prezydent Bydgoszczy złożył pisemną propozycję Fundacji Tumult, która dotyczy organizacji Festiwalu Camerimage. Treść pisma przedstawiamy poniżej:

Szanowny Pan

Marek Żydowicz

Prezes Zarządu Fundacji Tumult

Przedstawiona przez Fundację Tumult oferta z dnia 18 października 2018 r., zgodnie z którą wsparcie organizacji Festiwalu Camerimage przez miasto Bydgoszcz miałoby być na poziomie wyższym niż w latach 2015-2017, tj. ponad 2,5 min złotych rocznie, nie jest do zaakceptowania.

Powyższe wynika z wyrażanej publicznie przez Pana Prezesa woli przeniesienia Festiwalu do innego miasta. Pierwszym sygnałem takich zamiarów było podpisanie w grudniu 2017 r. listu intencyjnego z Wicepremierem, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotrem Glińskim i Prezydentem Torunia Michałem Zaleskim, w sprawie budowy Camerimage Center. Słowa potwierdzające poszukiwanie nowej lokalizacji padły także podczas uroczystości zamknięcia tegorocznego Festiwalu.

Dostrzegając niewątpliwe promocyjne wartości Festiwalu oraz mając na względzie ewentualny tymczasowy charakter dalszej współpracy z miastem Bydgoszcz, dostrzegam możliwość zwiększenia maksymalnego wsparcia organizacji Festiwalu do kwoty 1,5 min zł rocznie, co uzależnione jednak byłoby od realizacji następujących świadczeń promocyjnych:

  • świadczenia promocyjne opisane w tegorocznej umowie - wartość 500 tys. zł,
  • uwzględnienie miasta Bydgoszczy w nazwie Festiwalu (bez ograniczeń w zakresie doboru innych podmiotów komercyjnych wchodzących w nazwę) - wartość 400 tys. zł,
  • zorganizowanie wydarzeń festiwalowych wyłącznie w Bydgoszczy, w szczególności z wykorzystaniem potencjału miejskich instytucji kultury - wartość 300 tys. zł,
  • udział w wydarzeniach festiwalowych osoby nagrodzonej lub nominowanej po 1999r. do Oscara w kategorii najlepsza aktorka lub najlepszy aktor (dotyczy ról pierwszoplanowych) lub osoby wyróżnionej Oscarem Honorowym za całokształt pracy aktorskiej - wartość 150 tys. zł,
  • organizacja przedsięwzięcia towarzyszącego festiwalowi oraz sygnowanego jego nazwą, skierowanego bezpośrednio do mieszkańców miasta, w okresie letnim, o charakterze otwartym (np. otwarte pokazy filmów, warsztaty) - wartość 150 tys. zł.

Przedstawiając powyższą propozycję zachęcam do jej przeanalizowania, zastrzegając jednocześnie, że ostateczne stanowisko uzależnione jest od maksymalnych limitów finansowych przyjętych przez Radę Miasta Bydgoszczy w uchwale budżetowej.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe