JAS-FBG S.A. nowym inwestorem w BPPT

  • 03.12.2018, 13:12
  • KB
JAS-FBG S.A. nowym inwestorem w BPPT BPPT
Do grona inwestorów Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dołączyła kolejna firma. Na terenie BPPT powstanie nowy terminal spedycji krajowej JAS-FBG S.A.

Przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców zostanie wybudowany nowy obiekt z przeznaczeniem dla operacji cross-dockowych. Terminal o powierzchni 2 300 m2 otaczać będzie plac manewrowy o powierzchni 6 000 m2. Poza nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, spółka zastosuje wiele rozwiązań proekologicznych.

Zaplanowano energooszczędne oświetlenie oraz inteligentny system sterowania, który umożliwia dostosowywanie natężenia światła do rzeczywistych potrzeb. System ogrzewania będzie natomiast spełniał wysokie standardy emisji spalin. W nowej placówce JAS-FBG zatrudnienie znajdzie ok. 18 pracowników.

Obiekt usprawni procesy dystrybucyjne spedycji krajowej JAS-FBG S.A., jednego z wiodących operatorów logistycznych w Polsce, obecnego na rynku od 1991 r. Spółka zatrudnia ponad 1 tys. osób, świadcząc kompleksowe usługi transportu, spedycji i logistyki oraz agencji celnej. Oferta firmy obejmuje spedycję drogową – międzynarodową i krajową, w zakresie całopojazdowym i drobnicowym – spedycje kolejową, morską i lotniczą oraz pełne spektrum usług magazynowych w sieci platform logistycznych o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2. Spółka świadczy także usługi największej w kraju sieci placówek agencji celnej.

JAS-FBG S.A. to szósta firma, która w 2018 roku zakupiła działkę na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe