Zakończyła się akcja "Znicz 2018" w kujawsko-pomorskim. Nie obyło się bez pijanych kierowców

  • 5.11.2018, 10:55
  • KB
Zakończyła się akcja "Znicz 2018" w kujawsko-pomorskim. Nie obyło się bez pijanych kierowców KWP Bydgoszcz
Wczoraj późnym wieczorem policjanci zakończyli działania „ZNICZ 2018”. Funkcjonariusze przez pięć dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Działania "ZNICZ 2018" w całej Polsce trwały od środy (31.10) do niedzieli (4.11) do godz. 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.

W tegorocznej akcji "ZNICZ 2018" wzięło udział 3065 policjantów oraz 175 funkcjonariuszy innych służb. Niestety od 31 października do 4 listopada na drogach województwa kuj.-pom. odnotowano 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 41 kierowców, którzy do auta wsiedli po alkoholu.

Działania „ZNICZ” to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Zrozumienie pracy policjantów i prawidłowe zachowanie osób odwiedzających zmarłych sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.
 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe