Termomodernizacja i inne inwestycje w w Zespole Szkół Budowlanych

  • 30.10.2018, 17:24
  • KB
Termomodernizacja i inne inwestycje w w Zespole Szkół Budowlanych Inwestycja w Zespole Szkół Budowlanych
Budynek Zespołu Szkół Budowlanych przejdzie termomodernizację. Rozbudowane i doposażone zostaną również warsztaty. Dzięki tym inwestycjom, na które pozyskaliśmy unijne dofinansowanie uczniowie w komfortowych warunkach będą zdobywać umiejętności najbardziej pożądane na rynku pracy.

- To kolejna inwestycja realizowana w oparciu o zdobyte w konkursie unijne dofinansowanie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) – podkreśla zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz. - Dzięki tym środkom, bydgoskie szkoły mogą jeszcze dynamiczniej przystosowywać swoją ofertę do oczekiwań rynku pracy.

Pomogą w tym nowe warsztaty i pracownie. Dzięki tym inwestycjom absolwenci bydgoskich techników i szkół branżowych będą jeszcze lepiej przygotowani do pracy a ich umiejętności wyżej oceniane przez pracodawców.

Unijne wsparcie to ponad 8 mln zł. Dofinansowanie obejmuje trzy projekty, w ramach których zmiany przejdzie aż 28 pracowni. Wśród nich jest między innymi inwestycja w Zespole Szkół Budowlanych. Rozbudowa i doposażenie warsztatów zostało połączone również z termomodernizacją głównego budynku.

Duży zakres prac

Budynek Zespołu Szkół Budowlanych zlokalizowany jest przy ul. Pestalozziego. Składa się z trzech segmentów (budynek główny, hala sportowa, warsztaty), które liczą od jednej do trzech kondygnacji. Częściowo jest podpiwniczony. W głównym budynku szkoły planowana jest kompleksowa termomodernizacja. Wymienione zostaną wszystkie instalacje poza gazową. W zakres zadanie wchodzi również przebudowa schodów zewnętrznych, wykonanie izolacji, montaż nowego pokrycia stropodachów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remonty ścian. Wszystkie ściany zewnętrzne przeznacza się do docieplenia. Dla umożliwienia dostępu do budynku osobom niepełnosprawnym, przewiduje się wykonanie platformy dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku

Rozbudowane o nową część będą również warsztaty. Przestrzenie zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia i urządzenia wykorzystywane na budowach. Zakończenie prac przy termomodernizacja budynku głównego planowane jest w połowie przyszłego roku. Natomiast rozbudowa warsztatów i ich wyposażanie finiszować ma w 2020 roku.

Szkoła sukcesów

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy to jedna z najbardziej popularnych szkół zawodowych w naszym mieście. Początki szkoły sięgają roku 1948. Wtedy to utworzono wydział budowlany w Państwowych Szkołach Technicznych przy ul. Św. Trójcy 37. W kolejnych latach powoływano do życia technika budowlane i geodezyjne oraz zasadnicze szkoły zawodowe działające w różnych punktach miasta. Obecny budynek wybudowano w latach 1961-63. Zespół Szkół Budowlanych to szkoła mogąca poszczycić się wieloma sukcesami edukacyjnymi na skalę regionu i kraju. Jej uczniowie są laureatami ogólnopolskich olimpiad. Szkoła uzyskała też tytuły „Brązowej Tarczy” w rankingu Perspektyw 2016 oraz „Złotej Tarczy” w rankingu Perspektyw 2015, Perspektyw 2017 oraz Perspektyw 2018.

Warto wiedzieć

Łącznie miasto od 2016 roku pozyskało już ponad 23 mln zł dofinansowania ze środków unijnych dla szkół zawodowych. W przygotowaniu są kolejne projekty.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe