Kujawsko-pomorskie w finale konkursu City Nation Place Awards 2018

  • 12.10.2018, 12:33
  • KB
Kujawsko-pomorskie w finale konkursu City Nation Place Awards 2018 Bydgoszcz
Identyfikacja wizualna marki województwa znalazła się w finale ważnego międzynarodowego konkursu branżowego City Nation Place Awards 2018, w którym nagradzane są najbardziej kreatywne i skuteczne strategie z zakresu marketingu miejsca. Zwycięzców poznamy 8 listopada w Londynie.

Kujawsko-pomorskie konkurowało z ponad 100 projektami z całego świata. Konkurs City Nation Place Awards jest organizowany przez londyńską organizację gromadzącą ekspertów zajmujących się promocją krajów, regionów i miast. Celem konkursu jest promocja projektów, kampanii i programów służących podniesieniu jakości życia mieszkańców oraz przyczyniających się do rozwoju gospodarczego.

Logo regionu wraz z systemem identyfikacji wizualnej zostało opracowane w ubiegłym roku. Projekt wyszedł spod skrzydeł White Cat Studio, polskiej agencji brandingowej, której dyrektorem kreatywnym jest znany autorytet w dziedzinie designu Michał Łojewski. W studiu powstały m.in. projekty systemów identyfikacji wizualnej dla największych polskich marek - PKO Bank Polski, PZU, Alior Bank i Netia. Jest ono laureatem wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych nagród w dziedzinie designu.

Logo i system identyfikacji wizualnej został opracowany na podstawie założeń tożsamości marki województwa.  Oparto je na wnioskach z cyklu badań, w których wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i mediów. Przeprowadzono również cykl wywiadów z lokalnymi liderami opinii, prezesami największych firm, instytucji otoczenia biznesu, artystami, naukowcami  i kulturoznawcami. O to jak jest postrzeganie województwo zapytano również w badaniu ankietowym prawie tysiąc Polaków, mieszkańców kujawsko-pomorskiego i innych województw.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe