W regionie podsumowano programy Rodzina 500+ i Dobry Start

  • 11.10.2018, 10:21 (aktualizacja 11.10.2018, 10:25)
  • KB
W regionie podsumowano programy Rodzina 500+ i Dobry Start KPUW
Już ponad 3,1 miliarda złotych trafiło do rodzin z województwa kujawsko-pomorskiego- mówił w Radziejowie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas konferencji prasowej podsumowującej programy wsparcia rodzin 500+ i Dobry Start. W konferencji poza wojewodą wzięli udział: sekretarz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka oraz burmistrz Radziejowa Sławomir Bykowski.

W województwie kujawsko-pomorskim z programu Rodzina 500+ korzysta około 206 tys. osób ze 134 tys. rodzin. Do końca sierpnia na konta beneficjentów tego programu wpłynęło ponad 3 miliardy złotych.Ten zastrzyk ma wpływ na wiele elementów rozwoju naszego województwa m.in. na poprawę wskaźnika dzietności, który w 2017 zwiększył się o 1600 dzieci, w porównaniu z rokiem 2015. - mówił wojewoda.  

Z programu wsparcia społecznego Dobry Start na 260 tys. uprawnionych korzysta 231 tys. dzieci. Z tego powodu wojewoda zaapelował o to, aby osoby, które jeszcze nie złożyły wniosków o świadczenia zrobiły to.

W powiecie radziejowskim mamy pewne zaległości, jeśli chodzi o składanie wniosków o wsparcie z programów 500+ i Dobry Start, dlatego apeluję, aby wszystkie rodziny, które są uprawnione do złożenia wniosków korzystały z pomocy rządu.- zaapelował wojewoda.

Sekretarz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka, podała dane dotyczące wykorzystania środków w powiecie radziejowskim.

Do powiatu w ramach programu  Rodzina 500+ wpłynęło ponad 71 mln złotych, skorzystało z niego ponad 2 800 rodzin. Kwota poznaczonych środków na Dobry Start wyniosła 1 mln 300 tys. złotych. Na skale gminy, powiatu to są bardzo duże środki, które realnie poprawiają poziom życia polskich rodzin.- podkreśliła Anna Gembicka.

Burmistrz Sławomir Bykowski podziękował za dobrą współpracę pomiędzy rządem, a samorządem oraz zaznaczył, że środki, które wpływają są wielką pomocą dla potrzebujących.

Powiat radziejowski, jak i miasto Radziejów nie należą do najbogatszych. Dlatego wszelkie pieniądze, które trafiają do osób potrzebujących i tych o niższych dochodach są bardzo dużą pomocą. Często dają im jakąś nową perspektywę np. możliwość wypoczynku czy poprawę warunków do nauki.- mówił burmistrz.

Wniosek o świadczenie Rodzina 500+ na nowy okres należy złożyć do końca października 2018 roku. W przypadku ubiegania się jednorazowe wsparcie w ramach programu Dobry Start wnioski po 30 listopada 2018 roku nie będą rozpatrywane.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe