"95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki" – ostatnia szansa na zobaczenie wystawy!

  • 10.10.2018, 12:01
  • KB
"95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki" – ostatnia szansa na zobaczenie wystawy! Muzeum Okręgowe zaprasza na wystawę
Już tylko do 14 października w Spichrzach nad Brdą można obejrzeć wystawę czasową „95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki”. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, świętujące w tym roku jubileusz 95-lecia, prezentuje na niej najcenniejsze obiekty pozyskane w ciągu ostatnich 10 lat.

Odwiedzający wystawę mają okazję zapoznać się z aktualnymi kierunkami rozwoju Muzeum. Na wystawie zobaczymy uporządkowane tematycznie eksponaty reprezentujące różne dziedziny, m. in. malarstwo, grafikę, historię farmacji, muzyki czy techniki. Warto zwrócić uwagę na różnorodność źródeł pozyskiwania nabytków oraz ich nierzadko pieczołowitą konserwację.

Ekspozycję uzupełniają tworzące kontekst obiekty pozyskane we wcześniejszych latach. Z myślą o najmłodszych zwiedzających przygotowano kącik edukacyjny przybliżający pracę w Muzeum. Zapraszamy!     

Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11      
Wystawa czynna do 14 października      

 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe