Zakończyła się akcja "ROWERZYŚCI" na drogach powiatu bydgoskiego

  • 05.10.2018, 13:38 (aktualizacja 05.10.2018, 14:04)
  • KB
Zakończyła się akcja "ROWERZYŚCI" na drogach powiatu bydgoskiego "ROWERZYŚCI"
Trzeciego października ramach działań wojewódzkich pn. „Rowerzyści", bydgoscy policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym przypadku rowerzystów.

Niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego nazywa się pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Ich nie chroni karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem, piesi i rowerzyści giną czy zostają ranni. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy elementy odblaskowe.

W trosce o ich bezpieczeństwo bydgoscy policjanci prowadzili w środę (03.10.18) działania pn. „Rowerzyści” w ramach działań wojewódzkich. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego korzystających z jednośladów. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do rowerzystów. Bacznie też przyglądali się tej grupie „niechronionych uczestników", czy nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci skontrolowali 21 rowerzystów i 271 kierowców innych pojazdów. Ujawnili łącznie 20 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów, z czego najwięcej, bo połowa to jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych. Natomiast w 8 przypadkach stwierdzili brak wymaganego oświetlenia jednośladów i ujawnili 2 inne wykroczenia rowerzystów np. niekorzystanie z drogi dla rowerów.

W czasie działań policjanci ujawnili także 4 wykroczenia popełnione przez kierujących innymi pojazdami, gdzie pokrzywdzonymi byli rowerzyści.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rouwan_liu
rouwan_liu 06.10.2018, 15:29
AD List 24 provides local classified ads for events, jobs, rentals, real estate, buy and sell, adults and dating.
https://www.adlist24.com/categ…
KOmiX
KOmiX 05.10.2018, 14:36
Od razu poczułem się bezpieczniej

Pozostałe