Elektronik wkrótce będzie miał nową halę sportową. Trwa budowa

  • 04.10.2018, 12:01 (aktualizacja 04.10.2018, 14:03)
  • KB
Elektronik wkrótce będzie miał nową halę sportową. Trwa budowa Wizualizacja
Trwa budowa nowej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych na Skrzetusku. Dodatkowo zlecamy budowę nowej pracowni urządzeń techniki komputerowej. Obie inwestycje zakończą się w wakacje przyszłego roku.

- Zależy nam na tym, żeby młodzież w bydgoskich szkołach miała jak najlepsze warunki. „Elektronik” jest wzorem do naśladowania, należy do grona najlepszych szkół w kraju. To powód do dumy. Liczę, że kolejne inwestycje polegające na budowie nowej hali sportowej i nowoczesnej pracowni komputerowej będą sprzyjały w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Hala z widownią w budowie

Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych rozpoczęła się latem. W pierwszej kolejności zleciliśmy budowę nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Powstaje ona od strony ul. Wyczółkowskiego i będzie sąsiadować z budynkiem internatu. Obiekt o wymiarach 43 x 23 m pomieści boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku będzie także trybuna na 250 miejsc oraz siłownia, sala fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli i sędziów.

Do tej pory wykonano między innymi fundamenty i część ścian do wysokości parteru. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku w wakacje. Inwestycja pochłonie ponad 14 mln zł.

Istniejąca sala gimnastyczna przylegająca do budynku głównego jest niepełnowymiarowa. Lekcje wychowania fizycznego można prowadzić w niej tylko dla jednej klasy. Po wybudowaniu nowego budynku jednocześnie w komfortowych warunkach będą mogły ćwiczyć co najmniej trzy duże grupy uczniów.

Nowoczesna pracownia komputerowa

Z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych warunków kształcenia młodzieży przy ZSE wybudowana zostanie też nowa pracownia urządzeń techniki komputerowej. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę istniejącego łącznika pomiędzy budynkiem starej sali gimnastycznej a szkołą.

Parterowy budynek, który powstanie w miejscu łącznika będzie miał wymiary 15x16 metrów. W sali techniki komputerowej założono stanowiska dla 20 uczniów i nauczyciela. Będzie ona dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Zakończenie tego zadania planowane jest wstępnie również w wakacje.

Bezpieczne boiska

Warto podkreślić, że szkoła obchodzi w tym roku swój 50. jubileusz. Od trzech lat uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych wielofunkcyjnych boisk z bezpieczną poliuretanową nawierzchnią. Ich budowa kosztowała ponad 630 tysięcy złotych. Znajdują się one w centralnej części szkolnych terenów. Wcześniej do ćwiczeń na świeżym powietrzu służył asfaltowy plac.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe