Remont mostu nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Mińskiej poprawi jakość połączeń kolejowych na trasie Bydgoszcz – Piła

  • 14.09.2018, 12:17 (aktualizacja 14.09.2018, 12:46)
  • KB
Remont mostu nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Mińskiej poprawi jakość połączeń kolejowych na trasie Bydgoszcz – Piła Google maps
Zwiększenie prędkości pociągów, sprawny przejazd i poprawa estetyki to efekty prac na kolejowym moście nad Kanałem Bydgoskim na trasie Bydgoszcz – Piła. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają tory i zabezpieczają konstrukcję stalową. Zwiększy się także poziom bezpieczeństwa. Wartość robót to ok. 1,7 mln zł netto.

Naprawa kolejowego mostu nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Mińskiej w Bydgoszczy to możliwość sprawnego przejazdu pociągów. W ramach zadania na 60-metrowym moście kolejowym wymieniane są podkłady (mostownice) i wykonywana jest regulacja dwóch torów. PLK zadbają również o wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu. Na obiekcie w torach zamontowane zostaną elementy zapobiegające wykolejeniom.

Poprawi się płynność i niezawodność jazdy, po zwiększeniu prędkości przejazdu po obiekcie z 40 km/h do 120 km/h. Przełoży się to na sprawne prowadzenie pociągów pasażerskich i towarowych na trasie Bydgoszcz – Piła. Wartość robót to 1,7 mln zł.

Uzupełnienie balustrady i wymiana pomostów oraz zabezpieczenie elementów konstrukcji stalowej przed korozją poprawiły wygląd obiektu. Roboty zaplanowane są do końca października. W trakcie prac remontowych ruch pociągów prowadzony jest jednym torem na moście.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie realizują zadania związane z poprawą stanu infrastruktury na obiektach mostowych. W 2017 r. w ramach inwestycji z Krajowego Programu Krajowego, prace były realizowane na 64 obiektach, a w 2018 zaplanowano je w sumie na 172 mostach. Na ponad 18 500 km linii kolejowych, PLK eksploatują 3331 mostów, o łącznej długości ponad 133 km.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe