Sieć połączeń międzygminnych rozwija się. Podpisano porozumienie

  • 9.08.2018, 14:53 (aktualizacja 09.08.2018 15:04)
  • KB
Sieć połączeń międzygminnych rozwija się. Podpisano porozumienie KB archiwum
Jak podaje ZDMiKP wczoraj, tj. 8 sierpnia zostało podpisane porozumienie, które umożliwi dalszy rozwój autobusowych połączeń międzygminnych.

Z komunikacji miejskiej będą mogli korzystać mieszkańcy kolejnych miejscowości w gminie Dobrcz i Osielsko. Zadowolenia nie kryją także Bydgoszczanie, którzy skorzystają z połączeń. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, czyli od 01 września zaplanowaliśmy m.in. wydłużenie linii nr 94 do Nekli (10 kursów w dni powszednie; 3 kursy w dni wolne). Na początku września zacznie także kursować linia nr 97, obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy pojadą od pętli Tatrzańskie przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.

Natomiast od połowy września, czyli po zakończeniu prac na ul. Leśnej w Osielsku uruchomimy linię nr 98. Wymieniona linia umożliwi dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa, Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa.

Rozbudowa siatki nowych połączeń podmiejskich wymagała podpisania nowego porozumienia między Miastem Bydgoszcz a gminą Dobrcz oraz zmian we wcześniejszych umowach zawartych m.in. z Osielskiem. Podpisy pod dokumentami oprócz prezydenta Bydgoszczy, złożyli wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski oraz wójt gminy Dobrcz, Krzysztof Szala.
Nowe linie – trasy i kursy
94 - wydłużone kursy aż do Nekli (10 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne)
97 - Tatrzańskie - Strzelce Grn. – Włóki - Kozielec (5 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne)
98 - Przylesie – Osielsko - Maksymilianowo - Bożenkowo (10 kursów w dni powszednie z czego 5 skróconych do Maksymilianowa, 3 kursy w dni wolne).

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe