Rozpoczęła się budowa nowej mariny RTW Bydgostia

  • 9.08.2018, 14:10 (aktualizacja 09.08.2018 14:18)
  • KB
Rozpoczęła się budowa nowej mariny RTW Bydgostia Wizualizacja Informacja dot. pierwszych prac przy budowie nowej mariny RTW Bydgostia
Trwają pierwsze prace przy budowie nowej mariny RTW Bydgostia. W miejscu wyburzonych szałasów powstanie nowoczesna część obiektu służącego bydgoskim wioślarzom. Inwestycja połączona z modernizacją istniejącego budynku kosztuje 24 mln zł.

Inwestycja przy ul. Żupy przewiduje powstanie nowoczesnego budynku przystani i łącznika komunikacyjnego między nowym, a dotychczasowym obiektem wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz ociepleniem. Projekt zakłada także budowę m.in. placu manewrowego i dróg wewnętrznych. W ramach inwestycji przystań zyska m. in. hangar na łodzie, sale ćwiczeń sportowych, siłownie, pokoje fizjoterapii, biurowe, noclegowe, zaplecze sanitarne, salę szkoleniową, pomieszczenia techniczne. Teren wokół przystani zostanie zagospodarowany – powstanie tu parking i dużo zieleni. Przebudowane zostaną także nabrzeża. W ten sposób po zakończeniu inwestycji znacznie poprawi się estetyka południowego nabrzeża Brdy sąsiadującego m.in. z mostem Uniwersyteckim.

Obecnie kończą się prace rozbiórkowe i porządkowe w miejscu pod nową część przystani. Usunięto już wszystkie zbędne zabudowania. Przeprowadzono również dodatkowe badania geologiczne. Po wakacjach rozpoczną się prace ziemne oraz przy fundamentach. Zgodnie z harmonogramem w pierwszej kolejności roboty będą toczyć się właśnie przy nowym budynku. Dopiero gdy klub będzie mógł z niego korzystać zacznie się modernizacja istniejącego obiektu.

Nowa przystań będzie składać się z dwóch budynków: istniejącego (który ma być modernizowany) i nowego budynku projektowanego (na miejscu szałasu kajakarzy), łącznika i nowego awanportu oraz nowych pomostów pływających na rzece. W istniejącym budynku pochodzącym z 1928 oprócz szeregu prac wewnątrz zaplanowano m.in. odnowienie elewacji, która będzie pomalowana na biało. Budynek projektowany o dynamicznym wyglądzie nawiązuje skalą do budynku istniejącego, również ma liczyć dwie kondygnacje i będzie niewiele wyższy. Zastosowanie na elewacji tynku oraz detali z betonu, stali, szkła i drewna nadadzą mu eleganckiego wyglądu. Łącznik wykonany zostanie ze stali i szkła. Awanport zlokalizowany będzie na granicy działek klubów RTW i BTW. Zostanie przykryty prostym zielonym dachem. Przed przystanią pojawią się też nowe pomosty pływające o długości 24 m.

Inwestycja w liczbach:

• Koszt – 24,29 mln zł
• Czas realizacji – 18 miesięcy

 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe