Krystyna Mazurówna i Bisz w naszym mieście w ramach realizacji teledysku "Mistrz i Róża. Twardowski w Bydgoszczy"

  • 6.08.2018, 15:26
  • KB
Krystyna Mazurówna i Bisz w naszym mieście w ramach realizacji teledysku "Mistrz i Róża. Twardowski w Bydgoszczy" www.facebook.com/czarnykarzel
Teledysk "Mistrz i Róża.Twardowski w Bydgoszczy" to działanie realizowane w ramach projektu Urzędu Miasta Bydgoszczy „Bydgoszcz Kręci” przez Fundację Czarny Karzeł.

Teledysk, a w zasadzie mini musical będzie opowiadał historię, której fabuła dotyczy XVI wiecznej Bydgoszczy, jej zamożnych i mniej zamożnych mieszkańców, osadzoną w dawnych realiach, wykorzystującą symbolicznie zabytkową architekturę oraz pozostałości dziedzictwa kulturowego.

Projekt zakłada współuczestnictwo artystów na stałe mieszkających w Bydgoszczy oraz gościnnie znane osobowości artystyczne ze świata muzyki, tańca czy filozofii. W teledysku wezmą też udział członkowie Chóru Społecznego Czarnego Karła, mieszkańcy Bydgoszczy, przedstawiciele najróżniejszych profesji i zawodów, w tym wielu seniorów, dzieci i młodzież.

Plan filmowy realizowany będzie w postindustrialnej hali dawnego Urzędu Celnego przy ulicy Rycerskiej w Bydgoszczy, który na potrzeby filmowe Fundacja Czarnego Karła użytkuje dzięki uprzejmości firmy MODERATOR INWESTYCJE Sp. z.o.o. Warstwa artystyczna naszej produkcji zakłada eksperymentalne połącznie estetyki operowej, muzyki improwizowanej, muzyki młodzieżowej, a także estetyki piosenek śpiewanych przez Czesława Mozila, którego twórczość wymyka się jednoznacznym określeniom.

Dodatkowym, atrakcyjnym elementem naszego działania będzie udział w nim wybitnej przedstawicielki tańca współczesnego, Krystyny Mazurówny w połączeniu z zespołem b-boy’ów czyli tancerzy związanych z hip hopowymi nurtami muzycznymi. Absolutnie wyjątkowym aspektem projektu jest scenariusz napisany przez prof. Zbigniewa Mikołejkę, który dodatkowo podjął się wyreżyserowania teledysku.

Wszystkie te elementy spajać będzie wyjątkowa scenografia, tworzona przez grupę artystów plastyków pod wodzą Marty Filipiak oraz futurystyczne kostiumy.

Występują:
Chór Społeczny Czarnego Karła, Krystyna Nowak (sopran- była solistka Opera Nova), Krystyna Mazurówna (ikona tańca współczesnego), Czesław Mozil (lider grupy Czesław Śpiewa), Łukasz Przykłocki (baryton - Teatr Buratino), Bisz (B.O.K.), Kay (B.O.K.), Arek Wiśniewski (B.O.K. Schizma), Tadeusz Żak i inni…
Realizatorzy:
Zbigniew Mikołejko – reżyseria, scenariusz
Łukasz Owczarzak – zdjęcia
Marta Filipiak – scenografia, kostiumy, produkcja
Łukasz Sylwestrzak i B.O.K. - muzyka
Arkadiusz Wiśniewski (B.O.K. i SCHIZMA) -koordynacja projektu muzycznego
Rafał Skiba (B.O.K. i Studio21)- produkcja muzyki
Grzegorz Pleszyński – muzyka Chóru
Beata Opic - kierownik produkcji, promocja
Jacek Plackowski – promocja i rozpowszechnianie
Radek Zalewski – obsługa techniczna planu
Piotr Wąsik - kierownik planu
Zbigniew Ratkiewicz – główny oświetlacz
Marcin Roszczyniała - asystent kamery, montaż, postprodukcja
Karolina Rosińska, Irma Was, Gosia Kośnik – wykonanie scenografii
Małgosia Klonecka, Gina Piotrowska - wizażystki
Julia Hercka-Wiśniewska - fryzury

Więcej informacji dot. teledysku i całego projektu będzie można znaleźć na:
www.czarnykarzel.pl
www.facebook.com/czarnykarzel/

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawski
ciekawski 6.08.2018, 18:55
W jakich dniach i godzinach bedzie krecony?

Pozostałe