Bydgoska grupa taneczna T.1 DANCE z nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu

  • 6.08.2018, 13:14 (aktualizacja 06.08.2018 13:30)
  • KB
Bydgoska grupa taneczna T.1 DANCE z nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Międzynarodowy sukces BYDGOSKICH tancerzy zespołu T1 Dance
Grupa taneczna T.1 DANCE, pod kierownictwem Renaty Prugar, zdobyła I m. oraz nagrodę dodatkową w wysokości 500 euro na Międzynarodowym Festiwalu Talentów: The International Festival for Children and Teenagers: Top Art Festival 2018 "La Costa Musical" w Hiszpanii (festival odbywał się 12-26.07.2018 w Costa Brava) Instruktor Renata Prugar otrzymała dyplom I m. za ekspresję i dynamikę.

Do hiszpańskiego Miasta Lloret de Mar zawitały zespoły taneczne, by w trakcie 10 edycji konkursu zaprezentować przygotowane choreografie przed wymagającym jury. W tym roku o zwycięstwo walczyły m.in. grupy z: Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji. Polskę reprezentowało aż 5 zespołów, którym nominację do Top Art Festiwal zapewniły liczne zwycięstwa w zawodach krajowych.

Koncert galowy odbył się na wielkiej scenie Gran Casino Costa Brava.

W ramach festiwalu zostały zorganizowane międzynarodowe warsztaty taneczne, dzięki którym mogliśmy doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki tańca z zakresu: gorącego hiszpańskiego Flamenco  pod okiem mistrza José León, hip hopu i tańca współczesnego. Uczyć się od najlepszych tancerzy i choreografów w Hiszpanii to sama przyjemność - mówi Renata Prugar, instruktor grupy T.1 Dance.

Zespołom zapewniono szereg atrakcji turystycznych:zwiedzanie m.in. Barcelony, zabawy w Parku Rozrywki Asterixa, Marineland, Disneyland jak również uczestnictwo w plażowych imprezach integracyjnych, warsztatach z Polonią, tańcach  na scenie plenerowej w Calella.
Specjalizująca się w stylu disco show i dance bydgoska grupa taneczna czynnie zaangażowała się w promocję województwa kujawsko-pomorskiego i Miasta Bydgoszcz.

Tancerze podczas pobytu w Hiszpanii promowali Miasto Bydgoszcz i region zachęcając do wizyt w Polsce, rozdając katalogi i drobne upominki, wykonując wspólne tańce m.in. Sardanę, narodowy taniec Katalończyków, uczestnicząc w spotkaniach z Polonią.

Wyjazd zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, którym składamy ogromne podziękowania za dofinansowanie i wsparcie naszego projektu.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim sponsorom, życzliwym ludziom, dzięki którym grupa T.1 Dance mogła wziąć udział tym wspaniałym przedsięwzięciu.
 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe