Kolejna wakacyjna niedziela w Myślęcinku

  • 3.08.2018, 11:22
  • KB
Kolejna wakacyjna niedziela w Myślęcinku Teatr Bajeczny
Spektakl Teatru Bajecznego, zumba i zajęcia kreatywne- dzieci nie będą się nudzić w niedzielne popołudnie w Parku Rozrywki!

Kolejna odsłona bezpłatnych rodzinnych spotkań obok Muzeum Ziemi tuż za bramą Zaginionego Świata to połączenie kultury, sportu i edukacji. Początek o godzinie 15 w niedzielę 5 sierpnia. Najpierw dzieci obejrzą przedstawienie Teatru Bajecznego pt. „Niezapominajki”. Co zobaczą maluchy? Opowieść o barwnym świecie natury, który skrywa sekrety. Spektakl mówi o wartości przyjaźni, szacunku do przyrody i miejsca, w którym żyjemy.

Przeplatany jest żywą muzyką, akompaniamentem instrumentu, śpiewem oraz elementami tańca i animacji. Wśród wszechobecnej muzyki królować będzie kolorowa, bogata scenografia. Tuż po zakończeniu uczestnicy spotkania rozpoczną szaleństwo przy zumbie. Zumba Kids to fitness dla dzieci. Proste kroki i latynoska gorąca muzyka gwarantują doskonałą zabawę. Podczas zajęć dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, ale także języków obcych i współpracy w grupie. Ćwiczenia zaczynają się od krótkiej rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm do dalszego wysiłku. Następnie przychodzi czas na naukę krótkiego układu tanecznego i odpowiednio dobrane gry i zabawy oraz na koniec, wyciszenie. Do świata Zumba Kids zaprosi trenerka Joanna Olszewska.

Przez cały czas trwania spotkania dzięki Akademii Wynalazców i Fundacji Horyzont dzieci mogą rozwijać w sobie ciekawość świata. Czekają pasjonujące walki robotów SUMO i pokaz eksperymentów, a na deser- puszczanie wielkich baniek mydlanych.

W najbliższą niedzielę (5 sierpnia) poznawać będziemy w dwóch miejscach Myślęcinka: w zoo i Ogrodzie Botanicznym, życie polskich ropuch.

Przed nami kolejne wyjątkowe spotkanie, bo siły w pokazywaniu świata ropuch połączyły zoo i Ogród Botaniczny.

W zoo w godzinach 10.30-13 i 13.30-17.15 czekać będzie strefa płazio-gadzia w dziale ptaków (w przypadku deszczu w pawilonie Akwarium Terrarium). W programie gra terenowa z nagrodami (pierwsze dziesięć osób wygrywa bilety wstępu do zoo, pozostali drobne gadżety, m. in. naklejki i zakładki do książki).

Poza tym do wykonania będą dodatkowe zadania. Karty do gry będą wydawane do godziny 16. Ogród Botaniczny (wejście od ulicy Konnej) czeka z kolei w godzinach 10.30-16 z grą terenową z łamigłówkami i rebusami. Uczestnicy otrzymają nagrody takie same, jak w zoo. Karty do gry będą wydawane do godziny 15.

„Polskie ropuchy” to spotkania w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku pn. „Co w przyrodzie trajkocze”, której celem jest przybliżanie życia płazów i gadów. Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika.

Wstęp do zoo jest płatny (15 zł i 10 zł), do botanika bezpłatny.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe