Z Bydgoszczy do Warszawy i Krakowa FlixBusem

 • 3.08.2018, 10:42
 • KB
Z Bydgoszczy do Warszawy i Krakowa FlixBusem FlixBus
Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą. Z województwa kujawsko-pomorskiego można dojechać do blisko 40 miast w ramach 9 linii m.in. do Warszawy Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Łodzi, Rzeszowa, Szczecinka, Piły, Łeby czy Ciechocinka, a także Pragi i Berlina. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. na dworcu autobusowym PKS w Bydgoszczy.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także mniejsze miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Ciechocinek komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska

Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdują się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu mogą przesiadać się i podróżować dalej do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach. Już w tym momencie FlixBusem dojedziemy na lotniska: Kraków-Balice, Wrocław-Starachowice, Warszawa-Modlin i Katowice-Pyrzowice.

Co zyskują mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego

Z nowej siatki połączeń skorzystają także mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego – będą mogli dojechać do blisko 40 miast w ramach 9 linii. Z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza dotrzemy bezpośrednio między innymi do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania, Łodzi, Rzeszowa, Szczecinka, Piły, Łeby, Ciechocinka, Nowego Targu, Zakopanego czy Gniezna oraz do kliku europejskich miast takich jak Berlin, Praga czy Liberec. Dojedziemy również na lotnisko w Modlinie, koło Warszawy.

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Szczecin, Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań, Warszawa-Rybnik, Warszawa-Kielce oraz Warszawa-Bydgoszcz, dzięki której dojedziemy do Płocka, Włocławka, Ciechocinka, Torunia oraz na lotnisko w Modlinie, koło Warszawy. W ramach dotychczas działających połączeń, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego dojadą m.in. do Gdańska, Wrocławia, Poznania, Leszna, Pragi oraz Berlina.

Dodatkowe korzyści dla pasażerów

FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą między innymi: bezpłatny dostęp do Wi-Fi, sporo miejsca na nogi czy system rezerwacji miejsc. Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej. Co więcej, FlixBus właśnie rozpoczął współpracę z największą agencją turystyczną w Polsce – MyTravel, która posiada blisko 120 placówek na terenie całego kraju, zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach, a w samym województwie kujawsko-pomorskim jest ich 6 (w Bydgoszczy, Grudziądzu, Rypinie, Toruniu i Tucholi). Tym samym sieć sprzedaży stacjonarnej FlixBusa zwiększyła się do ponad 320 punktów w Polsce.

W Bydgoszczy zakup biletu jest możliwy w 7 stacjonarnych punktach sprzedaży:

 • Dworzec autobusowy PKS w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 58
 • Biuro Podróży Domis-Tour przy ulicy Jagiellońskiej 50;
 • Biuro Turystyki TANDEM przy ulicy Grunwaldzkiej 27;
 • Biuro Podróży SUNNY TRAVELS przy ulicy Grodzkiej 6;
 • Biuro Podróży Text-Tourist przy ulicy Gdańskiej 45;
 • Dwie placówki Biura Podróży MyTravel: ul. Grzymały Siedleckiego 20 i ul. Jagielońska 39.

W Toruniu bilet można zakupić w 5 stacjonarnych punktach sprzedaży:

 • Biuro Turystyczne Copernicana przy ulicy Żeglarskiej 18/1;
 • Biuro Podróży Ok Tours przy ulicy Podmurnej 40;
 • Biuro Podróży StarTours przy ulicy Podmurnej 61;
 • Biuro Podróży NOVA TRAVEL przy ulicy Podmurnej 65;
 • Biuro Podróży MyTravel przy ulicy Chełmińskiej 56a/3.

Aby zakup biletów był jeszcze szybszy i bezpieczniejszy, FlixBus wprowadził usługę Google Pay w aplikacji FlixBus na Androida, a wkrótce zakup biletu będzie możliwy także na pokładzie autobusu. Firma planuje w kolejnych latach rozpocząć działalność na Ukrainie oraz w krajach bałtyckich, dzięki czemu Polska stanie się jeszcze istotniejszym punktem komunikacyjnym na mapie całego FlixBusa.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe