Z Paszportem Turystycznym na Dzień Folkloru Borowiackiego!

  • 13.07.2018, 15:17 (aktualizacja 13.07.2018 15:26)
  • KB
Z Paszportem Turystycznym na Dzień Folkloru Borowiackiego! Paszport Turystyczny 2018
Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato będziemy poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 21 lipca zapraszamy do Tucholi na Dzień Folkloru Borowiackiego!

„Dni Borów Tucholskich to impreza od kilkudziesięciu lat wpisana w krajobraz naszego regionu. Od dawna przyciąga gości smakami kuchni regionalnej i bardzo ciekawym programem artystycznym, a w tym roku ponadto udało nam się zgrać ze sobą dwie imprezy - bo tradycyjny Historyczny Pochód Borowiaków zawędruje do Tucholi akurat na rozpoczęcie Dnia Folkloru. Warto w tym czasie odwiedzić nasze miasto, a przy okazji zobaczyć nasze piękne Bory Tucholskie”.-  Zaprasza Piotr Mówiński, dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę!

Dzień Folkloru Borowiackiego, organizowany w ramach 59. Dni Borów Tucholskich, odbędzie się 21 lipca w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi. To nie tylko pokazy sztuki ludowej, pyszne jedzenie i występy regionalnych artystów, ale i szansa na zapoznanie się z najciekawszymi zakamarkami naszego województwa. W końcu zaledwie 20 km na północ od Tucholi znajduje się miejsce, w którym wody Czerskiej Strugi krzyżują się z Wielkim Kanałem Brdy. Akwedukt w Fojutowie, największa budowla tego typu w Polsce, to także jedno z miejsc biorące udział w paszportowe zabawie. W tym roku możemy dołączyć do niej na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport - książeczka

By dołączyć do naszej akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli! W ten sposób zachęcamy, by odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W naszej książeczce polecamy ich aż 118! Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

Paszport - aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren! Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu – a przy okazji zdobycie jak najwięcej punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji o aplikacji i konkursie na http://aplikacjapaszport.kujawsko-pomorskie.pl.

Organizatorami akcji Paszport Turystyczny 2018 jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kampania finansowana jest w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” współfinansowanego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko w ramach działania 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna POIiŚ 2014-2020.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe