Paszport Turystyczny 2018 w regionie. Zapraszamy do Chełmna

  • 10.07.2018, 12:56 (aktualizacja 10.07.2018 13:07)
  • KB
Paszport Turystyczny 2018 w regionie. Zapraszamy do Chełmna Paszport Turystyczny
Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato będziemy poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 14 lipca zapraszamy do Chełmna na koncert z cyklu Muzyka w Zabytkach!

„W ostatnich latach, szczególnie wśród młodych osób, pojawił się nowy trend – organizowanie w dni wolne krótkich wypadów po regionie, do miejsc, w których nas jeszcze nie było. Mamy to szczęście, że tych atrakcji na naszym terenie jest całkiem sporo i są one bardzo różnorodne – od tych przyrodniczych, jak dęby w Bąkowie czy widok na Góry Łosiowe, po miasta – Świecie, Chełmno czy Bydgoszcz, które mogą być bazą wypadową do kolejnych miejsc na mapie kujawsko-pomorskich konstelacji” - mówi Jarosław Pająkowski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego

Słuchaj, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę!

W kolejną sobotę w ramach XVI Festiwalu Muzyka w Zabytkach usłyszymy w Chełmnie grupę BartBand w repertuarze „Polka, polka, polka – polki świata”. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Piotra i Pawła, jednego z najsłynniejszych zabytków w mieście. Będzie to więc świetna okazja, by poznać najciekawsze zakątki Chełmna... i okolic, bo przy okazji warto też zajrzeć do Chełmińskiego Parku Krajobrazowego. A skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.
Paszport - książeczka

By dołączyć do naszej akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli! W ten sposób zachęcamy, by odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W naszej książeczce polecamy ich aż 118! Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

Paszport - aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren! Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu – a przy okazji zdobycie jak najwięcej punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji o aplikacji i konkursie na http://aplikacjapaszport.kujawsko-pomorskie.pl.

Organizatorami akcji Paszport Turystyczny 2018 jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kampania finansowana jest w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” współfinansowanego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko w ramach działania 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna POIiŚ 2014-2020.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe