Rządowy Program "KLUB". Wyniki III edycji ogłoszone

  • 4.07.2018, 12:10
  • KB
Rządowy Program "KLUB". Wyniki III edycji ogłoszone KPUW
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas wczorajszej (3.07) konferencji prasowej ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu „KLUB” dla województwa kujawsko-pomorskiego. Z dofinansowania, które wyniosło aż 2 055 000 złotych, skorzystają 182 małe i średnie kluby sportowe w naszym województwie.

Program „KLUB” to model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie często objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

Kwota dofinansowania wynosi: 10 000 zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 000 złotych dla klubów wielosekcyjnych.

To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców naszego województwa. 182 kluby sportowe skorzystają z dofinansowania, które na ten rok wyniosło aż 2 055 000 złotych. Te pieniądze dają szansę małym i średnim klubom na: uzupełnienie braków sprzętowych, organizację obozów sportowych dla najmłodszych oraz pokrycie wynagrodzenia dla trenerów- poinformował Mikołaj Bogdanowicz.

Pierwsza edycja Rządowego Programu „Klub” miała miejsce w 2016 roku, wtedy dofinansowanie wyniosło 24 mln złotych. Rokrocznie kwota wsparcia jest coraz większa.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe