Święto województwa kujawsko-pomorskiego za nami. Mieszkańcy regionu mogli skorzystać z wielu atrakcji

  • 12.06.2018, 12:31 (aktualizacja 12.06.2018 12:39)
  • KB
Święto województwa kujawsko-pomorskiego za nami.  Mieszkańcy regionu mogli skorzystać z wielu atrakcji kujawsko-pomorskie
Koncerty gwiazd, Potańcówki Międzypokoleniowe, Astrofestiwal, ale też koncerty muzyki poważnej i zawody sportowe - te wszystkie imprezy sprawiły, że Kujawsko-Pomorskie na 10 dni stało się kulturalnym centrum Polski. Wydarzenie, któremu patronował marszałek województwa Piotr Całbecki, przyciągnęło fanów z całego kraju.

Podczas Święta mieliśmy okazję wysłuchać koncertów takich gwiazd jak Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Sławek Uniatowski, Daria Zawiałow, Wojciech Waglewski czy zespół FEEL. Setki widzów z zapartym tchem obserwowało nocną fiestę balonową, która odbyła się w Toruniu. W Bydgoszczy z kolei odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji Kujaw i Pomorza, po której odbył się wyjątkowy koncert z utworami Piotra Rubika. Przez Włocławek przeszła kolorowa defilada orkiestr dętych województwa kujawsko-pomorskiego. Po raz pierwszy Święto obchodzono także w Chełmnie, gdzie, prócz Potańcówki Międzypokoleniowej i występu Majki Jeżowskiej, odbył się koncert Anity Lipnickiej z zespołem The Hats.  Grudziądz zamienił  się w tym roku w prawdziwe centrum kosmiczne.

W ramach Astrofestiwalu przygotowano niezwykłe multimedialne pokazy, inspirowane wszechświatem koncerty oraz popularnonaukowe wykłady. Finał Święta zorganizowano 10 czerwca w Inowrocławiu. W Międzypokoleniowej Potańcówce, z popularnymi tancerzami Jankiem i Lenką Klimentami bawili się młodsi i starsi. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Prońko.

 Wydarzenia odbywały się w sumie w ośmiu miastach regionu. Jak szacuje Urząd Marszałkowski, w głównych imprezach wzięło udział łącznie ponad 15 tysięcy widzów.
  Świętu Województwa jak co roku towarzyszyły atrakcje dla dzieci, między innymi bydgoski festyn rodzinny Michayland oraz skierowana do maluchów barwna parada Bajkowa Bydgoszcz”.

   W ramach Święta rozegrany został też turniej koszykówki pod gołym niebem, w formule 3x3. W Toruniu natomiast z okazji dziewiętnastej rocznica pobytu Jana Pawła II w regionie odbył się wyjątkowy XV Koncert Kompozytorski „Pięciolinia dla Papieża”.

  Jak co roku podczas Święta mogliśmy też obcować ze sztuką plastyczną. Galeria Rusz przedstawiła mieszkańcom regionu mobilny mural „PIĘKNO JEST TU”. Można go było własnoręcznie ozdobić w 8 miastach: we Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Szubinie, Inowrocławiu, Radziejowie i Grudziądzu.

 Organizatorzy Święta już po raz drugi z rzędu stworzyli innowacyjne narzędzie przekazujące najciekawsze materiały o planowanych imprezach. Informacje o wydarzeniach przekazywał interaktywny facebookowy chatbot, który był dostępny na profilu województwa kujawsko-pomorskiego.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe