"Gwiazda" zyska nowe pełnowymiarowe boisko

  • 11.06.2018, 15:19
  • KB
"Gwiazda" zyska nowe pełnowymiarowe boisko Google maps
Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa nowoczesnego, pełnowymiarowego i całorocznego boiska do piłki nożnej. W poniedziałek 11 czerwca została podpisana umowa na budowę boiska. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł.

Baza sportowa Gwiazdy, na którą dzisiaj składają się: główne, pełnowymiarowe boisko trawiaste, dwa treningowe boczne i „orlik” ze sztuczną nawierzchnią, zostanie powiększona o nowoczesny, pełnowymiarowy obiekt piłkarski – z nawierzchnią złożoną z mat amortyzujących (zapobiegającym urazom stawów), ogrodzeniem z piłkochwytami i oświetleniem LED.

Początek prac budowlanych planowany jest jeszcze w tym miesiącu, a koniec – najpóźniej we wrześniu. Wartość inwestycji, to ponad 3 mln złotych (3 319 466,51 zł). - To duża inwestycja, która znacznie rozwinie klubową infrastrukturę i przede wszystkim będzie mieć przełożenie na szkolenie młodzieży. Dzięki sztucznej nawierzchni i oświetleniu, z boiska będzie można korzystać przez cały rok. Do tej pory, w okresach jesienno – zimowych i wczesną wiosną, gdy dni są stosunkowo krótkie, musieliśmy rezygnować treningów w tygodniu dla niektórych drużyn i zmieniać grafik.

Tej jesieni takiego problemu już nie będzie. Z boiska będziemy mogli korzystać do późnych godzin wieczornych. - Mówi Robert Sikorski, prezes Gwiazdy Bydgoszcz. Sekcja piłkarska klubu ma pełną drabinkę szkoleniową, od kategorii skrzata do juniora starszego. W 12 drużynach występuje ok. 300 młodych piłkarzy. Kilkunastu regularnie jest powoływanych do kadr województwa kujawsko – pomorskiego, kilkudziesięciu innych – bierze udział w szkoleniowych konsultacjach.

- Bardzo dobre szkolenie dzieci i młodzieży, pasja trenerów i zaangażowanie w sprawy klubu – to wszystko jest tutaj widoczne i odczuwane. Tym bardziej cieszę się, że młodzi piłkarze Gwiazdy będą mogli rozwijać się sportowo na nowym obiekcie. – Dodał Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, który w poniedziałek (11 czerwca), razem z Waldemarem Kominiakiem, prezesem zarządu firmy PROdib - przedstawicielem wykonawcy, złożyli podpisy pod umową na realizację inwestycji.  

• W ostatnich latach w Bydgoszczy z środków miasta zostało przebudowanych 40 boisk szkolnych. • W tym roku w budżecie zarezerwowano pieniądze na budowę boisk wielofunkcyjnych: przy Zespole Szkół Spożywczych (ul. Toruńska), Zespole Szkół nr 34 (ul. Zacisze) oraz przy MDK nr 2 na Szwederowie. • W ciągu ostatniego miesiąca zostały podpisane umowy na budowę nowoczesnych hal sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zespole Szkół Elektronicznych. Zakończenie prac budowlanych na tych obiektach planowane jest w przyszłym roku. • Jeszcze w 2018 ma rozpocząć się budowa nowego obiektu sportowo – rehabilitacyjnego z pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, dydaktycznymi i świetlicą przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska) oraz budowa sali rehabilitacyjno – sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna).

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe