Zespół z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy najlepszy w Turnieju Par Patrolowych

  • 7.06.2018, 15:37
  • KB
Zespół z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy najlepszy w Turnieju Par Patrolowych KWP Bydgoszcz
Wczoraj (6.06) odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszy patrol, który zwyciężył w eliminacjach, jest z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

We współzawodnictwie udział brali policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Łącznie w zawodach rywalizowało 40 policjantów, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonionych podczas zawodów rozgrywanych w poszczególnych powiatach. Każda komenda była reprezentowana przez dwóch policjantów oprócz największej – KMP w Bydgoszczy, która wystawiła dwa dwuosobowe zespoły.

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach:

  • test wiedzy zawodowej.
  • sprawdzian technik obezwładniania osób
  • sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.
  • Sprawdzian sprawności fizycznej.
  • udzielanie pierwszej pomocy.

W emocjonujących zawodach bezkonkurencyjny okazał się zespół nr 1 z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który stanął na pierwszym stopniu podium. W składzie zespołu, który zdobył łącznie 93 punkty byli policjanci z Komisariatu Policji w Białych Błotach: sierż. Jakub Piotrowski i st. post. Bartosz Michalczak

Drugie miejsce przypadło w udziale patrolowi Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie w składzie: sierż. szt. Rafał Brzozek, st. sierż. Piotr Rosinke, którzy zdobyli zdobywając zaledwie o jeden punkt mniej od zwycięzców zawodów.

Kolejne miejsce na podium, trzecie, z wynikiem 84 punktów zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie: st. sierż. Filip Sadłowski, st. sierż. Łukasz Kotlarek.

Przeprowadzenie wojewódzkich eliminacji oprócz rywalizacji sportowej, stało się przede wszystkim wyśmienitą okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności zawodowych policjantów, zarówno wiedzy teoretycznej, jak i sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich, doskonalenia technik obezwładniania osób, a także udzielania pierwszej pomocy osobie ugodzonej nożem i wypchniętej z wysokości.

Zawody odbyły się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, który wręczył zwycięskiej drużynie puchar.

Drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę, które w imieniu Pana Komendanta wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Nagrody rzeczowe oraz upominki ufundował również Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego, w którego imieniu gratulacje przekazał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Pan Piotr Kujawa oraz IPA reprezentowane przez Pana Jerzego Archackiego.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 12 - 14 września 2018 roku w Szkole Policji w Słupsku, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowały patrole, które w eliminacjach wojewódzkich zajęły pierwsze i drugie miejsce. Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w finale zawodów.


 

KB

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe