Kolejne wydarzenia w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • 7.06.2018, 13:04 (aktualizacja 07.06.2018 13:21)
  • KB
Kolejne wydarzenia w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego KB archiwum
Święto Województwa nie zwalnia tempa! Przed nami koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe w miastach Kujaw i Pomorza. Wydarzenie, któremu patronuje Marszałek Województwa Piotr Całbecki, potrwa do 10 czerwca.

Kolejne dni święta województwa obfitują w imprezy kulturalne oraz wyjątkowe uroczystości. Czwartek 7 czerwca to liczne wydarzenia w Bydgoszczy. W Bazylice św. Wincentego à Paulo zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji regionu.  Po niej odbędzie się monumentalny koncert „Quo Vadis Domine” z najpopularniejszymi pieśniami z oratoriów i innych dzieł Piotra Rubika. Znanemu kompozytorowi towarzyszyć będą popularni wokaliści, między innymi Mateusz Ziółko, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska oraz Agnieszka Przekupień.

Dzień później centrum wydarzeń zostanie Chełmno, gdzie podczas Potańcówki Międzypokoleniowej swoje największe hity zaśpiewa uwielbiana przez pokolenia Polaków Majka Jeżowska. Po niej publiczność do zabawy porwą Jan i Lenka Klimentowie - para popularnych tancerzy. Gwiazdą wieczoru będzie Anita Lipnicka z zespołem The Hats.

9 czerwca mnóstwo atrakcji, także naukowych, czeka na mieszkańców i gości Grudziądza. Podczas Astrofestiwalu zaplanowano oryginalne multimedialne pokazy, inspirowane wszechświatem koncerty i wykłady. Na zakończenie wieczoru zagra popularny zespół FEEL.

Tego samego dnia dużo będzie się działo także we Włocławku. Przez miasto przejdzie barwna Defilada Orkiestr Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po niej na pełen energii koncert zaproszą Rebel Babel i L.U.C, którym będą towarzyszyć Abradab i Karolina Czarnecka. Późnym popołudniem zapraszamy na kolejną Potańcówkę Międzypokoleniową, a wieczór zakończy się koncertem Natalii Kukulskiej.

 Święto Województwa finiszuje 10 czerwca w Inowrocławiu. Po kolejnej Potańcówce Międzypokoleniowej i pokazie tańca Janka i Lenki Klimentów, wieczór uświetni koncert “Muzyczna podróż po regionie”. Tegoroczne święto zakończy się koncertem Krystyny Prońko.

SPORT I SZTUKA

  Świętu Województwa, jak co roku, towarzyszą atrakcje dla młodszych i starszych oraz wydarzenia sportowe. Od końca maja, w ramach obchodów, trwa turniej koszykówki pod gołym niebem. Rozgrywki w formule 3x3 rozpoczęły się we Włocławku, a impreza finałowa odbędzie się 9 i 10 czerwca w Toruniu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

 Tradycyjnie obcujemy też ze sztuką plastyczną. Galeria Rusz przedstawia mieszkańcom regionu mobilny mural pod nazwą „PIĘKNO JEST TU”, który można nie tylko zobaczyć, ale też własnoręcznie ozdobić. 7 czerwca zakończy on swoją trasę we Włocławku.

CHATBOT – DOBRZE POINFORMOWANA APLIKACJA

 Organizatorzy Święta już po raz drugi z rzędu sięgnęli po innowacyjne narzędzie, które przekazuje najciekawsze informacje o odbywających się w regionie imprezach. Jest nim interaktywny chatbot na Facebooku, w którym znajdziemy szczegółowy program i unikalne materiały udostępniane przez gwiazdy. Chatbot pozwala też na zapraszanie znajomych, oznaczanie swojej obecności na koncertach, potańcówkach czy Astrofestiwalu oraz ściąganie zdjęć i filmów. Aby z niego skorzystać, wystarczy wejść na facebookowy profil województwa kujawsko-pomorskiego i rozpocząć konwersację:

https://www.facebook.com/WojewodztwoKujawskoPomorskie/

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe