Zbliżają się obchody 130-lecia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy

  • 25.05.2018, 10:04
  • KB
Zbliżają się obchody 130-lecia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy
Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, MZK Bydgoszcz oraz ZDMiKP serdecznie zapraszają na obchody 130. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji miejskiej. Wydarzenie finansowane jest z budżetu Bydgoszczy.

Obchody odbędą się w sobotę 2 czerwca. W tym dniu, decyzją Rady Miasta, przejazdy wszystkimi liniami bydgoskiej komunikacji miejskiej będą BEZPŁATNE!

Dla uczestników wydarzenia przygotowujemy wiele atrakcji.

Głównymi elementami obchodów rocznicowych będą dwie wystawy taboru, które odbędą się w godzinach 10-14:

  • Wystawa zabytkowych autobusów na parkingu przed halą Łuczniczka i lodowiskiem Torbyd. W zlocie weźmie udział około 15 autobusów, reprezentujących wszystkie etapy rozwoju tego środka transportu, od czasów międzywojennych (najstarszy autobus który nas odwiedzi wyprodukowany został w 1938 r.), przez okres PRL po czasy współczesne, reprezentujących wszystkie najbardziej znane i zasłużone w bydgoskim transporcie marki: Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus. Do Bydgoszczy zjadą autobusy ze wszystkich stron Polski, najdłuższą odległość do pokonania, którą będzie miał jeden z zabytkowych autobusów wyniesie prawie 600 km w jedną stronę
  • Wystawa taboru tramwajowego MZK Bydgoszcz na pętli Babia Wieś, również w godzinach 10-14, gdzie zobaczyć będzie można tabor tramwajowy ze wszystkich epok, w tym najstarszy w Polsce czynny tramwaj elektryczny z 1896 r., czy najnowszy niskopodłogowy Swing z bydgoskiej PESY

Obie wystawy dzielić będzie odległość około 500 m. Oprócz zabytkowych autobusów na parkingu przed Łuczniczką czekać będzie na Państwa również kilka innych atrakcji.

O godz. 14:00 zabytkowe autobusy wyruszą na uroczystą paradę ulicami miasta. W tym roku planujemy m.in. przejazd Trasą Uniwersytecką pod górę, a trasę parady poprowadzimy m.in. przez Wzg. Wolności, Szwederowo, Śródmieście, Dzielnicę Muzyczną i Skrzetusko. Dokładna trasa przebiegu zostanie podana w późniejszym terminie.

Po paradzie autobusy powrócą pod Łuczniczkę, skąd ok. godz. 15:00 ruszą linie specjalne. O tej godzinie rozpoczną się drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK Bydgoszcz, gdzie chętnych zawiezie z Łuczniczki jedna z linii specjalnych oznaczona literą A. Odjazdy o godz. 15:00, 16:00, 17:00. Druga linia specjalna „130” kursować będzie do dworca głównego.

Oprócz linii specjalnych, przy współpracy z ZDMiKP oraz firmą A. Lemańskiego przedłużona do hali Łuczniczka zostanie linia turystycznej 100. Tego dnia linia 100 (Hala Łuczniczka – Stare Miasto – Myślęcinek) będzie obsługiwana przez aż cztery zabytkowe autobusy nieuczestniczące w zlocie, a kursować będzie przez cały dzień z częstotliwością ok. 15 minut. Łącznie z autobusami linii 100 w obsłudze wydarzenia uczestniczyć będzie więc niemal 20 autobusów!

Ponadto, w celu poprawienia dojazdu pod halę Łuczniczka, wzrośnie częstotliwość kursowania linii „za T2”, która kursować będzie co 15 minut.

Zakończenie kursowania linii specjalnych, linii 100 oraz całego wydarzenia pod halą Łuczniczka zaplanowaliśmy na godz. 19:00.

Wszystkie bieżące informacje będziemy publikować stopniowo na stronie wydarzenia na facebooku.

https://www.facebook.com/events/160926851254128/

Aby być na bieżąco zachęcamy do subskrybowania powyższego wydarzenia.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zuzka
zuzka 14.06.2018, 08:40
może ktoś mi w końcu powie- co z tymi kołami u Swingów - dlaczego tak huczą ??? :((
krzycho40
krzycho40 25.05.2018, 10:53
Przepracowałem w tej firmie 32 lata było lepiej i gorzej a ogólnie ciężka praca od wstawania o godz.2,30 na ranną zmianę i powrotach o godz 2,00 z zmiany popołudniowej ,praca w Święta i Niedziele .Powiem szczerze pracowników którzy ciężko pracują na ten wizerunek czyli kierowców i motorniczych a w szczególności tych z długoletnim stażem powinno się w jakiś chociaż skromny sposób uhonorować,niestety zarząd naszej firmy o pracownikach zapomniał ,a większość wiedzę o rocznicy Komunikacji dowiedziała się z mediów a pracownicy nie zasłużyli na słowo DZIĘKUJE...

Pozostałe