Do Bydgoszczy zjeżdżają się harleyowcy

  • 15.05.2018, 16:25 (aktualizacja 15.05.2018 16:34)
  • KB
Do Bydgoszczy zjeżdżają się harleyowcy Harley Davidson
Miłośnicy motocykli Harley Davidson z całej Europy zjeżdżają do Bydgoszczy. Od 16 maja, przez pięć dni w Myślęcinku trwać będzie zlot FH-DCE Super Rally. Jego gospodarzami będą dwa warszawskie kluby: H-DC Riders of Poland oraz Brothers H-DC Poland. To największy w Europie, coroczny zlot użytkowników motocykli Harley Davidson. Z kolei mieszkańcy będą mogli podziwiać najnowsze modele Harleyów na Starym Rynku.

FH-DCE Super Rally® 2018 to najstarsza i największa tego typu impreza w Europie. W Bydgoszczy odbędzie się wyjątkowa, 44. edycja zlotu miłośników motocykli Harkley Davidson.

Organizatorami są dwa zaprzyjaźnione kluby: H-DC Riders of Poland oraz Brothers H-DC Poland. Przewidują, że w Bydgoszczy może pojawić się od 8 do 10 tys. uczestników z Rosji, Skandynawii, Węgier, Włoch, Czech, Hiszpanii a nawet z USA czy Japonii. W sumie aż 90% gości przyjedzie do naszego miasta spoza Polski.

- Odwiedziliśmy Park w Myślecinku już rok temu. I już wtedy wiedzieliśmy, że to idealne miejsce na tak duży zlot - wyjaśnia prezes Harley Davidson Club Riders of Poland, Łukasz Zalicki. - Sam zlot ma charakter zamknięty, jednak jego uczestnicy to ludzie otwarci i ciekawi świata, dlatego często spotkać ich będziemy na ulicach Bydgoszczy.

W środę 16 maja o godz. 12.00 na Starym Rynku firma Harley Davidson wystawi Demo Trucka, w którym zostaną zaprezentowane najnowsze modele HD. To Harleye, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Maszyny będzie można podziwiać do godz. 19. Osoby posiadające prawo jazdy kat. A będą mogły skorzystać z jazdy testowej.

Nad zlotem pracuje ok. 700 osób. W Myślęcinku ustawiono już ogrodzenia i zorganizowano ogromne zaplecze sanitarne. Poprzednie edycje odbywały się Czechach i Hiszpanii. Za rok Harleyowcy spotkają się w Finlandii. Teren, na którym odbędzie się 44. Europejskiego Zlotu Harley-Davidson będzie dostępny wyłącznie dla uczestników zlotu. W tym czasie LPKiW Myślecinek otworzy parking dla mieszkańców wzdłuż ul. Gdańskiej. Otoczenie Myślecinka będzie dostępne bez zmian z wyłączeniem polany Różopole i części wjazdowej na teren zlotu.

Dla uczestników rajdu przygotowano także specjalne stoisko informacyjne – znajdą na nim ulotki i broszury w kilku różnych języków zachęcające do zwiedzania atrakcji turystycznych miasta. Dodatkowo, każdy uczestnik zlotu otrzyma folder z informacjami o bieżących wydarzeniach i imprezach w mieści.

Aby zachęcić motocyklistów do zwiedzania centrum i Starego Miasta, udostępniony został im parking na Rybim Rynku – od 15 maja miejsce jest dostępne wyłącznie dla uczestników zlotu.

FH-DCE Super Rally jest organizowany już od ponad 40 lat każdego roku w innym miejscu w Europie przez kluby członkowskie Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson. Corocznie uczestniczy w niej od 7 do 10 tys. harleyowców z całego kontynentu. Na zjazdy przyjeżdżają również uczestnicy z USA, Ameryki Południowej, Japonii a nawet Nowej Zelandii.

FH-DCE to Europejska Federacja Klubów Harley Davidson, założona w 1991 roku, zarejestrowana zgodnie z prawem europejskim jako E.E.I.G. (Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych). Zrzesza ponad 38,000 członków z ponad 120 niezależnych klubów z większości krajów europejskich. Zarówno H-DC Riders of Poland jak i Brothers H-DC Poland są członkami federacji - klubami zrzeszającymi użytkowników motocykli Harley Davidson.

Szczegóły są dostępne na www.sr2018.pl bądź na www.facebook.com/sr2018pl/.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe