Komunikacja Miejska w Bydgoszczy ma 130 lat. Obchody już w czerwcu

  • 11.05.2018, 16:19
  • KB
Komunikacja Miejska w Bydgoszczy ma 130 lat. Obchody już w czerwcu KB archiwum
ZDMiKP zaprasza na obchody 130. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji publicznej. Uroczystości zostały zaplanowane na 2 czerwca (sobota). Tego dnia przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą BEZPŁATNE.

Wraz z Urzędem Miasta, Miejskimi Zakładami Komunikacyjnymi oraz Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy przygotowaliśmy wiele atrakcji, a warto dodać, że lista nie jest jeszcze zamknięta, a atrakcji przybywa.
Głównymi elementami obchodów rocznicowych będą wystawy taboru, które odbędzie można podziwiać w godzinach od 10:00 do 14:00.

Jedna z wystaw będzie zlokalizowana na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową - Łuczniczka i lodowiskiem Torbyd. Na wystawie będzie można obejrzeć ponad 15 autobusów, pochodzących z różnych epok. Wystawa obejmie pojazdy od czasów międzywojennych, przez PRL do współczesności. Najstarszy autobus na wystawie będzie pochodził z 1938 roku. Do Bydgoszczy autobusy zjadą z całej Polski.

Na kolejnej wystawie zostanie zaprezentowany zabytkowy tabor tramwajowy. Tę będzie można podziwiać na pętli tramwajowej Babia Wieś również w godzinach od:10:00 do 14:00.
Najstarszy z tramwajów będzie pochodził z 1896 roku. Tutaj również będzie można dotknąć historii. Od przeszłości do współczesności.
Po obejrzeniu wystawy autobusów będzie je można powtórnie podziwiać w ruchu, ponieważ krótko po godzinie 14:00 wyruszą w uroczystą paradę ulicami miasta. Przejadą przez osiedla: Wzg. Wolności, Szwederowo, Śródmieście, Dzielnicę Muzyczną i Skrzetusko.

Godzinę później tj. około 15:00 autobusy zjadą z powrotem na parking przed Halę Łuczniczka i ruszą na trasy linii specjalnych.
Od 15:00 Miejskie Zakłady Komunikacyjne zapraszają na drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK Bydgoszcz. Do zajezdni będzie kursowała jedna z linii specjalnych obsługiwana taborem zabytkowym. Autobusy zabytkowe na liniach specjalnych będą kursowały z częstotliwością, co 15 minut. W celu łatwiejszego i szybszego dojazdu na parking przed Łuczniczką zwiększymy również częstotliwość kursowania komunikacji zastępczej „ZA T2." Kursy także będą się odbywały z częstotliwością, co 15 minut.

Czym bliżej tego niecodziennego wydarzenia, tym częściej będziemy przekazywali informacje o planowanych atrakcjach. Zachęcamy do śledzenia kolejnych artykułów na naszej stronie i do zobaczenia w sobotę 02 czerwca.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe