Nowy inwestor z branży IT otwiera się w Bydgoszczy

  • 16.04.2018, 12:31
  • KB
Nowy inwestor z branży IT otwiera się w Bydgoszczy Cognifide
Polsko-brytyjska firma Cognifide z branży IT, obsługująca globalnych klientów, jak Ford, Lincoln czy Shell, właśnie otworzyła biuro w Bydgoszczy. To druga, obok Poznania, siedziba spółki w Polsce, a czwarta na świecie.

- Bydgoska inwestycja to dla Cognifide szansa na dalszy rozwój, zatrudnianie nowych pracowników, a w efekcie - możliwość pozyskiwania kolejnych klientów - mówi Marcin Stańczyk, Dyrektor Zarządzający Cognifide Polska - Zespół, jaki tu powstaje, bierze udział w tworzeniu projektów klasy enterprise dla globalnych marek. Jednym z naszych ostatnich dzieł jest platforma ford.pl dla lidera branży samochodowej.

Do grona klientów firmy należą obecnie m.in. Ford, Lincoln, Colgate-Palmolive czy Telegraph Media Group. To dla światowych graczy od 2005 roku w Polsce powstają zaawansowane platformy webowe, oparte o systemy zarządzania treścią. Przy ich tworzeniu programiści firmy korzystają z produktów partnerów Adobe i Sitecore.

Kwatera główna Cognifide znajduje się w Londynie, a oddziały w Nowym Jorku, Poznaniu i Bydgoszczy. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników, z czego ponad 230, ulokowanych w Polsce, programistów i specjalistów IT. Od 2014 roku spółka jest częścią grupy WPP, globalnego holdingu marketingowego.

Siedziba Cognifide w Bydgoszczy mieści się w biurowcu Danhouse przy ulicy Towarowej 36. Firmę i jej pracowników można będzie spotkać 17 kwietnia br. na Targach Pracy i Kariery UTP.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe