"Stabilne zatrudnienie" w Oddziale ZUS w Bydgoszczy. Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

  • 13.04.2018, 12:56 (aktualizacja 13.04.2018 17:21)
  • KB
"Stabilne zatrudnienie" w Oddziale ZUS w Bydgoszczy. Wsparcie dla osób niepełnosprawnych ZUS
10 kwietnia Mariusz Jaroniewski – Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy i Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali umowę o dofinansowanie działań aktywizacyjnych w ramach programu „STABILNE ZATRUDNIENIE – osoby niepełnosprawne w administracji publicznej”.

Aleksandra Gierej powiedziała, że Jest to dla nas wyjątkowy moment, ponieważ umowa ta jest pierwszą w województwie i jedną z nielicznych w kraju”. Obie ze stron liczą, że wzrośnie zainteresowanie ofertami pracy w ZUS wśród osób niepełnosprawnych.

W ramach podpisanej umowy otrzymamy refundację wydatków zakupu wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej do kwoty 10.656,00 zł. Stanowisko pracy naszego pracownika wyposażymy m.in. w:

  • biurko, fotel i podnóżek ergonomiczny,
  • klawiaturę, mysz i podkładkę ergonomiczną,
  • monitor wraz ze statywem (wysięgnik pod monitor),
  • matę pod fotel komputerowy,
  • lampkę na biurko.

Mam nadzieję, powiedział Mariusz Jaroniewski, że program „Stabilne Zatrudnienie” pozwoli na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w naszej instytucji, które często mają duży, niewykorzystany potencjał. Dla osób niepełnosprawnych zatrudnienie pozwoli zarówno na stabilną pracę jak i rozwój osobisty. Po zatrudnieniu następnej osoby złożymy kolejny wniosek o dofinansowanie w ramach programu „STABILNE ZATRUDNIENIE”.

Umowa, którą podpisaliśmy jest rezultatem porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy nami a PFRON, (jakie było) zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym.

 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe