Bydgoskie Animocje na półmetku. Zbliża się premiera "The Breadwinner"

  • 12.04.2018, 13:04
  • KB
Bydgoskie Animocje na półmetku. Zbliża się premiera "The Breadwinner" MCK Animocje
Bydgoski Festiwal Filmów Animowanych dotarł do półmetka. W środę, 11 kwietnia rozpoczęły się pokazy filmów konkursowych, które potrwają do piątku. W piątek polska premiera „The Breadwinner” - filmu wyprodukowanego przez Angelinę Jolie, a w sobotę poznamy zdobywcę Grand Prix.
 

W tym roku do konkursów Animocji zgłoszono blisko 600 artystycznych filmów animowanych z kilkudziesięciu krajów świata. Od środy ogląda je międzynarodowe Jury, które zadecyduje o tym, kto zostanie laureatem Bydgoskiej Nagrody dla Filmu Animowanego. W składzie jury znaleźli się nagradzani animatorzy z Hiszpanii i Polski - Anna Solanas, Renata Gąsiorowska, Marc Riba, Tomasz Siwiński oraz muzyk hard core’owego zespołu Schizma, Arkadiusz „Pestka” Wiśniewski.

Nowością na Animocjach są autorskie pokazy jurorów i jurorek. Renata Gąsiorowska zaprezentuje program oparty na filmach, które najbardziej ją inspirują i zachwycają, a Anna Solanas i Marc Riba zaprezentują swoje „Niepokojące światy”.

 
 

W piątek czeka nas na festiwalu duże wydarzenie. Po raz pierwszy w Polsce zostanie wyświetlony „The Breadwinner”! Nominowany do Oscara i Złotego Globu, zdobywca 6 najważniejszych nagród kina animowanego – Annie Awards. Reżyserką filmu jest Nora Twomey, a producentką Angelina Jolie. Polska premiera odbędzie się 13 kwietnia (piątek) o godz. 19.30 w MCK.

8. Festiwal filmów Animowanych Animocje odbędzie się w dniach 8 - 14 kwietnia 2018, w Kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Dyrektorką MCK jest Marzena Matowska, dyrektorką festiwalu Animocje - Weronika Płaczek. Strona internetowa festiwalu: www.animocje.com .

 
 

 

 
 

Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków: Urzędu Miasta Bydgoszczy
Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Miasto Bydgoszcz
Patroni medialni: Czwórka Polskie Radio, TVP Kultura, TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Interia
Partnerzy: Legalna Kultura, klub Mózg, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Stop Trik International Film Festival, Lubelski Festiwal Filmowy
Hotel festiwalowy: Hotel Brda Bydgoszcz

 
KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe