Trasa S5 w kujawsko-pomorskim. Prace postępują

  • 11.04.2018, 13:23 (aktualizacja 11.04.2018 13:44)
  • KB
Trasa S5 w kujawsko-pomorskim. Prace postępują archiwum
Jak informuje GDDKiA obecnie realizowane są prace na 5 km łączniku obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Prowadzone są też zaawansowane roboty na budowie 130 km drogi ekspresowej S5.

Na budowie obwodnicy Inowrocławia prowadzone są roboty związane z wymianą gruntu, usuwaniem karpin, budową dróg dojazdowych i przepustów. Dodatkowo realizowane są prace z branży energetycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Przypominamy, że prawie 5 km trasa połączy się z wybudowanym 19 km odcinkiem obwodnicy i ominie miasto od północy. Inwestycja zakłada budowę 1 węzła drogowego („Sławęcinek”), pięciu obiektów inżynierskich w tym dwa nad liniami kolejowymi a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych.

Dodatkowo realizowane są też liczne prace budowlane na wszystkich 7 odcinkach drogi ekspresowej S5. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, Wykonawcy usuwali karpiny z terenu budowy, prowadzili prace ziemne i realizowali prace w zakresie obiektów inżynierskich (wiadukty, przejścia dla zwierząt, mosty, przepusty). 

Ponadto realizowane są roboty związane z przebudową kolizji wodociągowych, energetycznych i teletechnicznych.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe