"Bezpiecznie od startu". Zakończył się konkurs wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych

  • 11.04.2018, 12:37
  • KB
"Bezpiecznie od startu". Zakończył się konkurs wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych Zasady BHP
Wczoraj (10.04) poznaliśmy finalistów XVIII edycji Regionalnego Konkursu wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział blisko 40 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego kształcących się w zawodach: fryzjer, elektryk, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz, operator obrabiarek skrawających, stolarz, sprzedawca, ślusarz.

W pierwszej kolejności na uczestników czekał do rozwiązania test składający się 40 pytań. Okazało się, że w większości pytania z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy nie przysporzyły problemów młodym uczestnikom.

W dalszej części wyłoniona szóstka, która otrzymała największą ilość punktów z testu odpowiadała na pytania ustne przed Komisją Konkursową w składzie: Roman Wzorek – Nadinspektor Pracy Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy, Kamil Nyckowski – Starszy referent Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy, Kazimierz Mikulski - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Izabela Goślińska – Specjalista ds. promocji i przedsiębiorczości Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

Po wspólnych konsultacjach Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu miejsc następującym osobom:

Miejsce I – Jakubowska Klaudia – Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

Miejsce II – Bąk Borys– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Miejsce III - Zbieranek Bartosz Tomasz – Zespół Szkół w Mogilnie

Miejsce IV – Dobek Justyna – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie

Miejsce V – Czochór Mateusz – Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła- Rzemieślniczka Szkoła Branżowa I Stopnia w Inowrocławiu

Miejsce VI – Walkowska Klaudia – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie

Wyróżniona szóstka otrzymała gratulacje oraz bezpośrednio z rąk Waldemara Adametza – p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. prawno-organizacyjnych oraz Sławomira Szatkowskiego – Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odebrała atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc – uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu oraz uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu będą reprezentowali nasz region w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o zasadach BHP 23 maja br. w Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe