Bydgoskie obchody Dnia Św. Patryka

  • 14.03.2018, 14:27 (aktualizacja 14.03.2018 14:35)
  • KB
Bydgoskie obchody Dnia Św. Patryka Od lewej Adam Krawczyk-Medical Poland Admission Office; Rafał Bruski-prezydent miasta Bydgoszcz, Adam Słowiński-ByLOT, prof. Arkadiusz Jawień-Collegium Medicum ; zdjecie udostepnione przez Medical Poland Admission Office
Wielkimi krokami zbliża się dzień świętego Patryka – oryginalne, radosne święto jednoznacznie kojarzące się z Irlandią. Już 17 marca Irlandczycy na całym świecie wznosić będą tradycyjne toasty piwem Guiness. W Polsce obchody w ramach Festiwalu św. Patryka wspiera Irlandzka Ambasada, a związane z nim wydarzenia dotarły także do Bydgoszczy.

Aktywna grupa kilkudziesięciu irlandzkich studentów medycyny z Collegium Medicum, przy wsparciu Medical Poland Admission Office oraz klubu Wiatrakowa, zaprasza do wspólnego świętowania w Wiatrakowa Klub.

Zarówno Irlandczycy jak i Polacy kochają dobrą zabawę i kolejna wspólna impreza na pewno będzie tego doskonałym przykładem – mówi Adam Krawczyk, inicjator pierwszej irlandzkiej parady w naszym mieście oraz założyciel i dyrektor Medical Poland – Studenci obecni w Bydgoszczy bardzo dobrze się tutaj czują, a dzięki podobnym otwartym wydarzeniom mają także szansę podzielić się odrobiną swojej kultury.

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę w klubie Wiatrakowa przy ulicy o tej samej nazwie. Początek zabawy zaplanowano na godzinę 20.

Jest nam niezmiernie miło współorganizować obchody dnia św. Patryka – Przemyław Błażejak, właściciel klubu – Tego dnia serwować będziemy Irlandzkie specjały, whisky, Guinessa i Zielone Piwo.

O odpowiedni nastrój zadbają też sami studenci, przygotowując tradycyjne dekoracje rodem z Zielonej Wyspy. Muzyka taneczna przeplatać się będzie z oryginalnymi irlandzkimi motywami a na wszystkich przebranych przy barze czekać będą zielone szoty. Dla trzech osób prezentujących najciekawsze stroje klub przygotował specjalną niespodziankę.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe