Adam Sowa z tytułem "Promotor Polski"

  • 12.03.2018, 14:52
  • KB
Adam Sowa z tytułem "Promotor Polski" Cukiernia Sowa
Dziś, 12 marca 2018 roku o godz. 20:15 podczas Welconomy Forum w Toruniu Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczy wyróżnienia „Promotor Polski”. Honorowymi tytułami wyróżnione zostaną osoby, których liczne sukcesy przyczyniają się do budowania marki „Polska” zarówno w świadomości Polaków, jak i za granicą. Nagrody odbiorą prof. Marek Harat, Marek Żydowicz, Adam Sowa i Jacek Janiszewski.

- Wykorzystując regionalne kongresy i wydarzenia odbywające się w różnych częściach Polski, Fundacja „Teraz Polska” chce promować ludzi i firmy działające lub wywodzące się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. - Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy rodzimej przedsiębiorczości i Polaków, także te osiągane lokalnie, które powinny budować narodową dumę. Obecność rozpoznawalnych marek jest bowiem jednym z wyróżników silnej gospodarki narodowej – dodaje.

Wyróżnienie „Promotor Polski” trafia do osób, których osiągnięcia na polu biznesowym, naukowym czy kulturalnym budują wizerunek naszej marki narodowej. Podczas dzisiejszego wydarzenia wyróżnienia te otrzymają:

  • Adam Sowa za stworzenie silnej marki cukierniczej rozpoznawalnej nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami;
  • prof. Marek Harat za dokonania na polu neurochirurgii;
  • Marek Żydowicz za stworzenie najbardziej znanej na świecie polskiej imprezy filmowej, jednego z najważniejszych i największych na świecie festiwali filmowych – CAMERIMAGE;
  • Jacek Janiszewski za inicjowanie dyskusji na tematy gospodarcze ponad politycznymi podziałami - za organizację Welconomy Forum w Toruniu.

- Sukcesy ludzi – przedsiębiorców, polityków, naukowców i przedstawicieli kultury – pochodzących stąd, z województwa kujawsko-pomorskiego, przyczyniają się do promocji regionu zarówno w kraju, jak i na świecietłumaczy Krzysztof Przybył. - Z wielką radością patrzę na to, co się dzieje w województwie kujawsko-pomorskim, mając jednocześnie nadzieję, że to dopiero początek – dodaje.

Podczas dzisiejszego wydarzenia wręczone zostaną ponadto tytuły „Promotor Polskiej Gospodarki”. Otrzymają je 3 kujawsko-pomorskie firmy, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki.

- Siła polskiej gospodarki tkwi w regionach. W ostatnich latach coraz więcej naszych firm nie tylko wzmacnia swoją pozycję na krajowym rynku, ale z powodzeniem podbija rynki zagraniczne. Miarą sukcesu polskiego rynku są właśnie kariery rodzimych przedsiębiorstw, które przez lata, cierpliwie i konsekwentnie, krok po kroku budowały swoją pozycję. Fundacja „Teraz Polska” ten sukces zauważa i doceniamówi Krzysztof Przybył, Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

Wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski”  do tej pory wręczane były na Śląsku i Podlasiu. Wyróżnieni zostali dotychczas m.in. Grażyna Dworakowska, prof. Marian Zembala, Wojciech Kuśpik, Marcin Wyrostek, Krzysztof Pruszyński oraz Fakro, Ursus, MLEKOVITA, Polpharma, Maspex i start-up MAD Bicycles.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe