"Lepsze jutro" - projekt dla podopiecznych bydgoskiego MOPSu

  • 9.03.2018, 11:11
  • KB
"Lepsze jutro" - projekt dla podopiecznych bydgoskiego MOPSu Opiekun osób niepełnosprawnych
Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wezmą udział w programie „Lepsze jutro” i zdobędą kwalifikacje do wykonywania zawodu opiekuna osób niepełnosprawnych. Skorzystają na tym potrzebujący mieszkańcy, którymi zajmą się świeżo upieczeni pielęgniarze. Projekt otrzymał ponad 800 tys. dofinansowania z Unii Europejskiej.

Głównym celem projektu jest nabycie umiejętności społecznych i zawodowych w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi i niepełnosprawnymi. Jego beneficjentami będzie 12 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zagrożeni są ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Dzięki programowi zdobędą zawód opiekuna osób niepełnosprawnych, a następnie stworzą miejsca świadczenia usług społecznych, opiekuńczych, a także specjalistycznych usług opiekuńczych i usług asystenckich dla 80 osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych, w tym osób starszych.

Projekt „Lepsze jutro” realizowany będzie w ramach działania 9.3 - Rozwój usług zdrowotnych i społecznych - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 marca 2018 r. do 29 lutego 2020 r.

Całkowita wartość projektu wynosi 906.687,19 zł, z czego kwota dofinansowania to 834.152.21 zł.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe