Przebudowa mostu przy ul. Mińskiej. Rozstrzygnięto przetarg

  • 8.03.2018, 13:30
  • KB
Przebudowa mostu przy ul. Mińskiej. Rozstrzygnięto przetarg Most
Jak informuje ZDMiKP rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na przebudowę mostu na ulicy Mińskiej.

Jeszcze w tym tygodniu, wyłoniony w ramach przetargu wykonawca sporządzi stosowne zabezpieczenia. Umożliwi to, przygotowanie umowy i podpisanie już w nadchodzącym tygodniu. Realizacja zadania od momentu podpisania umowy potrwa około ośmiu miesięcy. Zadanie będzie realizowane w układzie „zaprojektuj i wybuduj". Do realizacji zostało podzielone na etapy:

  • etap I – opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych umożliwiających realizację zadania,
  • etap II – wykonanie renowacji powłok malarskich istniejącej konstrukcji stalowej,
  • etap III - realizacja robót budowlanych wraz z nadzorem autorskim.

Remont pochłonie kwotę: 5.104.500 zł. brutto.

Przypominamy most musieliśmy zamknąć dla ruchu w styczniu ubiegłego roku, po tym, jak po konstrukcji przejechało najprawdopodobniej, znacznie przeciążone auto ciężarowe.

W wyniku przeprowadzonych na miejscu oględzin podjęliśmy dwie decyzje. Pierwszą o kapitalnym remoncie. Drugą o natychmiastowej naprawie i przywróceniu ruchu do czasu wyłonienia wykonawcy przebudowy mostu. Pomost został naprawiony, a my wprowadziliśmy ograniczenie ruchu pojazdów na konstrukcji.

Po podpisaniu umowy z wykonawcą rozpocznie się realizacja naszej decyzji dotyczącej przeprowadzenia kapitalnego remontu. Oczyszczenia konstrukcji stalowej, położenia zabezpieczenia antykorozyjnego, odmalowania całości. Następnie zostanie wybudowany nowy pomost, dzięki któremu wzrośnie nośność mostu, tak, żeby w przyszłości uniknąć historii ze stycznia 2017 roku.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe