W Bydgoszczy stanie figura Tomasza Golloba stworzona z klocków Lego

  • 22.02.2018, 14:14 (aktualizacja 22.02.2018 14:32)
  • KB
W Bydgoszczy stanie figura Tomasza Golloba stworzona z klocków Lego Materiały prasowe
INWAZJA GIGANTÓW to myśl przewodnia Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość (największa budowla ma 11 metrów długości i pochłonęła milion klocków ), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek - czyli „gigantów” w swojej dziedzinie.

Spośród 100 premierowych makiet najbardziej spektakularne to:

Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu to projekt, w którym Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego prezentuje zbudowane w skali 1:1 sylwetki znanych sportowców.

Niezwykła Premiera - Tomasz Gollob ze 170 000 klocków

Na wystawie w Bydgoszczy, rodzinnym mieście Tomasza Golloba, będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - premierowy pokaz figury naszego najlepszego żużlowca wykonanej w skali 1:1 ze 170.000 klocków Lego. Tomasz Gollob zostanie pokazany na motocyklu. Jest ubrany w niebieski, charakterystyczny dla niego kombinezon z numerem 1. Motocykl z kolei obrendowany został barwami narodowymi. Budowanie motocykla i postaci najwybitniejszego polskiego żużlowca pochłonęło 3 miesiące pracy, a w całym projekcie wzięło udział około 15 osób – konstruktorów i budowniczych.

Adam Nawałka i Kamil Grosicki

Wszyscy pamiętamy niezwykły sukces jakim był awans polskiej kadry piłkarskiej do zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji. W Alei Gwiazd nie mogło zatem zabraknąć autorów tego sukcesu. Zapewne niezapomnianą pamiątką z Wystawy będzie zdjęcie z figurą Kamila Grosickiego czy z podobizną selekcjonera naszej reprezentacji w piłce nożnej Adama Nawałki.

Rafał Sonik i jego quad

Najbardziej utytułowany polski quadowiec, sześciokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego.

Wielka Strefa Star Wars®

W Bydgoszczy organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych

Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars® District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.

Star Destroyer

Perłą Wystawy i najważniejszym modelem strefy Star Wars® jest autorska budowla przedstawiająca potężny statek kosmiczny znany z serii Gwiezdne Wojny. Nasz autorski model imponuje wielkością i dbałością o detale. Wymiary: długość: 202 cm, szerokość: 125 cm, wysokość: 58 cm, waga: ponad 50 kg.

EREBOR – Samotna Góra

Erebor jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedzibą krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.

Human Body - nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty

wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane podstawowe narządy

człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy

Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Galeon Neptun

Wykonana z klocków rekonstrukcja najdroższego na tamte czasy rekwizytu filmowego, galeonu Neptun, stworzonego do filmu Romana Polańskiego - „Piraci”. Model ma 170 cm długości i 130 cm wysokości. Ciekawostką jest fakt, że do utrzymania konstrukcji masztów zużyto ponad 300 metrów linek imitujących wanty żaglowca.

Instrumenty muzyczne

Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Szybkie koleje europejskie

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami. Na

tegoroczną edycje organizatorzy przygotowali mierząca 10 m makietę ze znanymi europejskimi dworcami (Warszawa Centralna, Gare du Nord i Berliner Hauptbahnhof) oraz autorskimi modelami znanych pociągów (Pendolino, TGV, ICE).

Ważne sceny historyczne – nietypowa lekcja historii

Stan Wojenny

Makiety przedstawiające codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu.

Pierwszy krok człowieka na księżycu

Makieta przedstawiająca scenę "małego kroku dla człowieka, ale wielkiego skoku dla ludzkości" czyli finału misji Apollo 11.

Zburzenie muru Berlińskiego

Scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim.

Najwyższy człowiek w historii

Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a.

Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża.

Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100.000 elementów.

FUN PARK Strefa Zabawy klockami

Kino edukacyjne

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale

i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku

znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Bydgoszczy można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

W kinie edukacyjnym zostaną zaprezentowane filmy ukazujące świat nauki i wiedzy przez

pryzmat klocków Lego®. Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Bilety

Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 09:00 – 15:00 15 zł / osoba;

BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 18:30 18 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)

15:00 – 18:30 15 zł / osoba;

BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 12 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:

BILET WEEKENDOWY 10:00 - 18:30 18 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)

10:00 – 18:30 15 zł/osoba;

BILET WEEKENDOWY WIECZORNY 18:30 – 20:00 14 zł / osoba;

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku

w godz. 09:00 – 15:00.

Minimum 10 osób – 12 zł / osoba

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
piotr
piotr 22.02.2018, 16:19
Co to za persona ten Gollob??

Pozostałe