Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Wizyta wojewody w bydgoskim Hospicjum Domu Sue Ryder

Ustanowiony 13 maja 1992 roku przez papieża Jana Pawła II, a obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego ma zwrócić uwagę na konieczność stałej pomocy i opieki nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Pacjentów bydgoskiego Hospicjum Domu Sue Ryder odwiedził dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Wizyta wojewody w bydgoskim Hospicjum Domu Sue Ryder
izyta Wojewody Mikołaja Bogdanowicza w bydgoskim Hospicjum Domu Sue Ryder z okazji Światowego Dnia Chorego

Autor: KPUW

Inicjatorką powstania miejsc, których misją jest niesienie pomocy potrzebującym i schorowanym ludziom była Margaret Susan Cheshire, Baroness Ryder of Warsaw – znana na całym świecie jako Sue Ryder.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat opieki nad chorymi w stanach terminalnych, warunków godnej terapii paliatywnej, zagadnień ochrony przed bólem oraz wsparcia, także tego w wymiarze duchowym, o którym mówił ks. Wojciech Retman. Wizytę zakończyła wspólna modlitwa w kaplicy Domu.

Podczas spotkania prezes Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej prowadzącego hospicjum dr n. med. Andrzej Stachowiak przedstawił profil działalności placówki, który obejmuje opiekę nad chorymi w stanach terminalnych, rehabilitację osób w podeszłym wieku, organizację pracy wolontariatu oraz leczenia żywieniowego, a także pomoc z powodu osierocenia lub trudnej sytuacji socjalnej i ekonomicznej rodzin pacjentów. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz złożył wszystkim chorym życzenia siły i odporności w zmaganiu z ciężką chorobą i zapewnił o stałej trosce administracji rządowej, dla której głównym tematem pozostaje podnoszenie zarówno jakości jak i dostępu do usług medycznych.

Na znaczenie wsparcia ze strony instytucji paliatywnych dla rodzin chorych, które nie zawsze są w stanie zapewnić swoim bliskim właściwą jakość życia w ciężkiej chorobie, uwagę zwróciła pełnomocnik Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych i Rodziny Aleksandra Poeplau.

Organizacja świadczeń specjalistycznych w domu chorego jest praktyką, która pozwala na zmniejszenie poczucia izolacji, a ponieważ nie wymaga pobytu w placówce specjalistycznej, znacznie obniża koszty leczenia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 3 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
News will be here
Reklama
Reklama