Głos wojewody w sprawie Tartaku

  • 9.02.2018, 11:52
  • KB
Głos wojewody w sprawie Tartaku KPUW/archiwum Mikołaj Bogdanowicz
W związku z wczorajszą (8.02) Nadzwyczajną Sesją Rady Miasta Bydgoszczy, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wydał specjalne oświadczenie dot. egzekucji nieruchomości przy ul. Ujejskiego (tzw. Tartak).

Mając świadomość wagi inwestycji jaką jest budowa Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy, od samego początku traktuję priorytetowo sprawę egzekucji nieruchomości przy ul. Ujejskiego 44 (tzw. Tartaku). Prowadzona przeze mnie egzekucja jest efektem wyborów władz Miasta Bydgoszczy, które dysponując polubownymi możliwościami pozyskania praw do terenu wybrały wariant siłowy tj. przymusowe wywłaszczenie. Prezydent Bydgoszczy mimo nacisków ze strony mieszkańców nieruchomości, opinii publicznej oraz mojej prośby nie potraktował tej sprawy podmiotowo. Egzekucja administracyjna jest problemem Miasta, które staram się rozwiązać godząc interes publiczny (budowę kluczowej inwestycji) z poszanowaniem godności jednostki (właścicieli tartaku).
 

Jako organ egzekucyjny jestem odpowiedzialny za zapewnienie usług i dostaw niezbędnych do przeprowadzenia czynności egzekucyjnych. W porozumieniu, które przedstawiłem Prezydentowi Bydgoszczy zaproponowałem pokrycie tych kosztów inwestorowi czyli Miastu Bydgoszcz. Pozwoli to zakończenie inwestycji związanej z budową Trasy Uniwersyteckiej w terminie. Nie naruszy to także interesu ekonomicznego Miasta, ponieważ po zakończeniu postępowania egzekucyjnego jej kosztami zostaną obciążeni zobowiązani.
 

Mam nadzieję, że podczas dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta przyjęte zostanie rozwiązanie, które umożliwi przeprowadzenie egzekucji. Zawarcie porozumienia pozwoli na jej wykonanie – zgodnie z obowiązującą w przepisach procedurą prawną – do końca marca br..
Zawarcie porozumienia umożliwi terminowe przeprowadzenie egzekucji, w sposób zgodny z obowiązującymi procedurami prawnymi. Pozwoli także planowo zakończyć inwestycję.

 

Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe