Bydgoszcz Cycling Challenge cieszy się ogromnym zainteresowaniem

  • 7.02.2018, 12:44
  • KB
Bydgoszcz Cycling Challenge cieszy się ogromnym zainteresowaniem Bydgoszcz Cycling Challenge
W poniedziałek, 5 lutego 2018 o godzinie 18:00 ruszyły zapisy na wyjątkowy wyścig kolarski: Bydgoszcz Cycling Challenge, który zostanie rozegrany po raz drugi na Trasie Uniwersyteckiej.

Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 20 maja 2018, to w ciągu doby ponad 250 uczestników potwierdziło swój start w zawodach.

To już blisko połowa uczestników, którzy stawili się na starcie w zeszłym roku!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dużego zainteresowania startem w zawodach, które miały swoją premierę w zeszłym roku.  - Powiedział Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Bydgoszcz Cycling Challenge – Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim święto kolarstwa, w którym mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od stopnia wytrenowania czy wieku.

Główny wyścig jest rozgrywany w unikatowej na skalę kraju formule (eliminacje, Wielki Finał, a później Indywidualna jazda na czas), która przyciąga kolarzy z całego kraju. Dodatkowymi atutem sportowej części wydarzenia jest widowiskowa trasa, która pozwala bezpiecznie ścigać się w samym centrum miasta.

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy posiadacze dwóch kółek, którzy chcą rywalizować z innymi. Dla dzieci i młodzieży przygotowano także osobne starty z widowiskową metą.

Pozostali Bydgoszczanie, rodziny i kibice przy trasie, będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. 

Najważniejsze z nich to możliwość przejazdu Trasą Uniwersytecką (która na co dzień jest zarezerwowana dla samochodów), rowerowy tor przeszkód czy rodzinna gra miejska na dwóch kółkach!

W zeszłym roku wykonaliśmy dużo pracy, aby przygotować ciekawe zawody dla fanów kolarstwa o różnym wieku i stopniu zaawansowania. Jak widać po sukcesie zapisów to się udało i możemy śmiało spodziewać się rekordu frekwencji i wyjątkowej atmosfery wielkiego rowerowego święta 20 maja 2018. - Dodaje Kubiński.

Zapraszam do udziału w Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu. – Powiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, a obecnie trener w czołowym zespole kolarskim Bora-Hanshgrohe.

Pełne informacje o zawodach oraz formularz rejestracyjny na zawody dla dorosłych i dzieci znajdują się na stronie www.BydgoszczCC.pl

O Bydgoszcz Cycling Challenge

Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej.

W 2017 w pierwszej edycji Bydgoszcz Cycling Challenge wzięło udział blisko 600 zawodników z całej Polski, którym na trasie kibicowały setki widzów.

Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe, inne).

Dzięki temu podziałowi w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich. 
Rywalizacja składa się z dwóch etapów:
* Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
* Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów

W ramach Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2018.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe