90. rocznica urodzin Sulimy-Kamińskiego

  • 15.01.2018, 14:02
  • KB
90. rocznica urodzin Sulimy-Kamińskiego archiwum Most Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy
20 stycznia 2018 (sobota) godz. 16:00, „Most łączy pokolenia” – spotkanie inicjujące obchody jubileuszu 90. rocznicy urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

W 2018 roku będziemy obchodzić 90. rocznicę urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Rocznicę bardzo ważną dla tradycji, historii i kultury Bydgoszczy. Z inicjatywy najbliższej rodziny autora Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury podjęło się koordynacji działań zmierzających do godnego uczczenia jubileuszu urodzin pisarza.

Jerzy Sulima-Kamiński jest znanym, a jednocześnie najbardziej „bydgoskim” pisarzem w Polsce. Autorem wielu utworów literackich na czele z trylogią „Most Królowej Jadwigi”, w której z detalami przedstawione zostały losy miasta i jego mieszkańców. Jest autorem, który w piękny i autentyczny sposób opisał swoje ukochane miejsca, wciąż bliskie wielu pokoleniom bydgoszczan.

Ideą, która przyświeca naszym działaniom jest przypomnienie sylwetki pisarza i jego bardzo różnorodnej twórczości. Planowane imprezy rocznicowe skierowane będą zarówno do dzieci i młodzieży jak również do odbiorców dorosłych.

W Salonie Hoffman spotkamy się ze wszystkimi zainteresowanymi osobami oraz przedstawicielami instytucji, które podjęły naszą propozycję, z którymi przez cały rok będziemy realizować rocznicowe imprezy.

Zapraszamy miłośników twórczości pisarza na spotkanie w Salonie Hoffman, podczas którego przedstawimy plany jubileuszowych uroczystości. Gościem spotkania będzie również córka pisarza Pani Elżbieta Kamińska-Zielińska, która niezmiennie z dużym zaangażowaniem propaguje twórczość ojca.

Serdecznie zapraszamy 20 stycznia, o godz. 16:00 do Salonu Hoffman KPCK, na spotkanie inicjujące obchody jubileuszu, które poprowadzi Ewa Dąbska. Wstęp wolny.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe