Komunikacja publiczna oraz rozbudowa basenów w Bydgoszczy. Wspólny głos polityków

  • 7.12.2017, 09:34 (aktualizacja 07.12.2017 09:39)
  • KB
Komunikacja publiczna oraz rozbudowa basenów w Bydgoszczy. Wspólny głos polityków KB archiwum Wspólny komunikat w sprawie zmian w komunikacji publicznej oraz budowy basenów
Ratusz przekazał wspólny komunikat Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, Przewodniczącej Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Bydgoszczy Moniki Matowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy Ireneusza Nitkiewicza, dotyczący zmian w komunikacji publicznej oraz budowy basenów:

Razem zmieniamy miasto. Dlatego razem informujemy, że przedłożymy propozycję następujących zmian w ulgach dotyczących komunikacji publicznej.

Propozycja zawiera:

- wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji publicznej dla uczniów szkół podstawowych korzystających ze stypendiów szkolnych dla uczniów i zasiłków szkolnych (w rozumieniu Uchwały Rady Miasta z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie ustalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Bydgoszczy),

- wprowadzenie „biletu uczniowskiego” w kwocie 10 zł miesięcznie dla uczniów szkół podstawowych, z możliwością zakupu biletu na cały rok za kwotę 100 zł.

Zmiany mogłyby wejść w życie od 1 marca 2018 r. Możliwe to będzie w ramach korzystania z Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Także razem deklarujemy wolę rozpoczęcia budowy basenu na osiedlu Tatrzańskim już w 2018 r., a basenu na Miedzyniu w 2019 r.

Stosowna autopoprawka do budżetu miasta na 2018 r. oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej będzie mogła być zgłoszona podczas styczniowej Sesji Rady Miasta.

Wspólne deklaracje będą mogły być zrealizowane pod jednym bardzo istotnym warunkiem. Uzgodniliśmy, że będzie to możliwe jeśli w trakcie prac na budżetem miasta na 2018 r. i w czasie jego realizacji, nie zostaną wprowadzone zmiany, które zmniejszą dochody miasta lub zwiększą jego wydatki. Dzięki wspólnym decyzjom miasto prowadzi inwestycje na niespotykaną wcześniej skalę. Kolejne będą możliwe tylko jeśli będziemy rozsądnie zarządzać finansami miasta.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin 9.12.2017, 13:02
4 nowe baseny mialy powstac juz w 2016 roku , kolejna obietnica rzucana na wiatr.
mieszkaniec Bydgoszczy
mieszkaniec Bydgoszczy 7.12.2017, 10:21
może zamiast budować kolejne baseny zajęlibyście się ulicami osiedlowymi, które od wielu lat są w opłakanym stanie???

Pozostałe