Nagrody dla najlepszych bydgoskich wolontariuszy

  • 5.12.2017, 12:28 (aktualizacja 05.12.2017 13:08)
  • KB
Nagrody dla najlepszych bydgoskich wolontariuszy KB archiwum Wyróżnienia przyznawane są w ratuszu
Wybrano osoby w ramach konkursu "Bydgoski Wolontariusz Roku 2017". Laureaci zostaną nagrodzeni podczas Gali, która odbędzie się już dziś (5 grudnia) o godz. 15.00 w sali sesyjnej ratusza.

W 2017 roku Kapituła Konkursowa przyznała tytuł Bydgoskiego Wolontariusza Roku:

- w kategorii „Wolontariusz Dziecięcy” Indze Lubiszewskiej nominowanej przez Hufiec ZHP Bydgoszcz- Miasto.

- w kategorii „Wolontariusz Młodzieżowy Mateuszowi Jurkiewiczowi nominowanemu przez Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

- w kategorii „Wolontariusz Dorosły” Piotrowi Nawrockiemu nominowanemu przez Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto.

- Ponadto Opiekunem Wolontariatu Roku została Joanna Rusin zgłoszona przez Bursę nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy.

Członkowie kapituły konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku 2017 postanowili poza tym wyróżnić:

- w kategorii wolontariusz młodzieżowy: Ada Uzarska- Świerczek (wolontariuszka Zespołu Szkół nr 29 w Bydgoszczy), Aleksandra Dąbrowska (wolontariuszka Kujawsko- Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża), Kinga Wolska ( wolontariusz Zespołu Szkół Gastronomicznych),

- w kategorii wolontariusz dorosły: Marta Borkowska (wolontariusz Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Bydgoszcz Miasto), Karolina Okońska (wolontariuszka TPD Koło Przyjaciół Dziecięcy Niepełnosprawnych „Dzielnych Los Wspomaga” w Bydgoszczy),  Gabriela Brzozowska (wolontariuszka Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek Łuczniczka”),

- w kategorii opiekun wolontariatu: Małgorzata Kunicka (Zespół Szkół Gastronomicznych), Roma Gorczyca (Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. F. Siemiradzkiego w Bydgoszczy)

Konkurs „Bydgoski Wolontariusz Roku” organizowany jest od 2003 roku i ma na celu popularyzację pozytywnych postaw i działań osób, które poświęcają bezinteresownie swój czas dla innych. Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się w okolicy Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, który obchodzony jest corocznie 5 grudnia (postanowieniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1985 roku).

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe